Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 12,00 zł - 20,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kwitnienie

Jałowce

Jałowce

Najlepsza roślina iglasta do ogrodu? Do krzewów iglastych wyjątkowo lubianych i wdzięcznych w uprawie na pewno można zaliczyć jałowce. Są mało wymagające, a dodatkowo można wybierać spośród wielu gatunków i odmian. To sprawia, że  te zimozielone krzewy pozwalają tworzyć rozmaite kompozycje.

zobacz więcej...

Które jałowce są najpopularniejsze? Na tej liście znajdzie się jałowiec pospolity, jałowiec płożący, jałowiec chiński, jałowiec sabiński i jałowiec łuskowaty.
Jałowce nie tylko efektownie prezentują się w ogrodach i przestrzeni miejskiej. Krzewy te są również naturalnym schronieniem dla ptaków i dostarczają im pokarmu. Natomiast owoce jałowca to przyprawa ceniona w kuchni, a także składnik wielu preparatów medycyny naturalnej. Podobnie jak igliwie, które ma charakterystyczny zapach. 

Jałowiec to dość szybko rosnący krzew iglasty lub roślina mająca formę drzewiastą. W zależności od odmiany osiąga wysokość nawet 10 m. Iglaki szybko rosnące są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą, aby ogród w krótkim czasie zaczął wyglądać efektownie. Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje sadzonki jałowców różnych odmian. Dbamy, aby były one zdrowe i odpowiednio zabezpieczone do wysyłki. 

Jałowce sadzonki online – internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Nasz sklep ogrodniczy online oferuje różne odmiany jałowca. Na uwagę z pewnością zasługuje często wybierany jałowiec pospolity, który w naszym kraju występuje też w naturze. Jeśli zastanawiasz się do jakiego ogrodu pasuje jałowiec pospolity, to odpowiedź jest prosta. Ten zimozielony krzew iglasty nadaje się do większości ogrodów. Wśród cenionych odmian można wymienić niski jałowiec pospolity Goldschatz. To krzew o płożącej formie tworzący efektowny dywan. Jeśli zaś potrzebny jest Ci wysoki zimozielony krzew, idealnie sprawdzi się jałowiec pospolity Gold Cone. Ma wąski, kolumnowy pokrój i dorasta do 2 m. To doskonały mrozoodporny krzew na żywopłot, który stworzy imponującą, zieloną kurtynę.

Jeśli zaś szukasz ciekawej alternatywy na zagospodarowanie trawnika, w tej roli świetnie będzie wyglądał jałowiec płożący Wiltonii. Dywanowa forma i pędy o niebiesko-zielonym zabarwieniu zawsze prezentują się efektownie. A jeżeli to właśnie niebieski kolor lubisz najbardziej, zwróć uwagę też na jałowiec łuskowaty Blue Star. Ta odmiana jałowca ma intensywnie niebieski kolor łusek i rośnie do około 40 cm. Inny krzew o niebieskiej barwie to jałowiec płożący Blue Chip.

Jałowce – uprawa i wymagania krzewu

Jak już wspomnieliśmy jałowce nie mają specjalnych wymagań i są łatwe w pielęgnacji. Niezależnie czy sadzone jako solitery, jako krzewy na żywopłoty czy rośliny do ogrodów skalnych, jałowce powinno się lokować w miejscach słonecznych. Ważne jest to szczególnie w przypadku odmian, które wybarwiają się.
Jałowce dobrze czują się na glebach niezbyt żyznych, przepuszczalnych i umiarkowanie suchych. Zaletą jałowców jest też fakt, że są to rośliny odporne na niekorzystne czynniki, w tym mróz i suszę.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w swojej ofercie rozmaite zimozielone krzewy, rośliny mrozoodporne do ogrodu, dobre krzewy na żywopłot, a także mnóstwo bylin, pnączy, traw ozdobnych, które sprawią, że Twój ogród będzie wyjątkowym miejscem.

Jałowce - zimozielone krzewy - internetowy sklep ogrodniczy

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-16 z 16 pozycji