Przetaczniki

Przetacznik kłosowy

Przetacznik to wyjątkowo duża grupa roślin obejmująca około 450 posegregowanych gatunków. Z kolei nazwa systematyczna tej rośliny to Veronica. I tu przetacznik kłosowy może pochwalić się legendą. Mówi się, iż ta łacińska nazwa pochodzi od św. Weroniki znanej z Ewangelii. W Średniowieczu wierzono, że w kwiatach przetaczników można dostrzec jej twarz.

zobacz więcej...

Jednym z najciekawszych przetaczników jest przetacznik kłosowy, czyli Veronica Spicata. Cechą charakterystyczną tej byliny jest zwarty, krzaczasty pokrój i gęste, drobne kwiaty. Zebrane są one na szczycie pędu w strzelisty kształt. Natomiast zdecydowanie różna może być wysokość byliny. Przetacznik kłosowy może mieć od 20 nawet do 80 cm.

Jeśli chcesz wybrać odpowiednie miejsce dla przetacznika masz spore pole do popisu. Ze względu na dużą różnorodność odmianową, przetacznik kłosowy możesz posadzić w różnych miejscach. Niskie przetaczniki są dobre na skalniaki, obwódki lub do uprawy w ogródkach żwirowych. Przetacznik kłosowy sprawdza się także jako bylina na taras lub balkon. Najlepsze odmiany przetacznika cieszą się też powodzeniem jako kwiaty cięte.

Przetacznik kłosowy sadzonki w Garden Park

Jeśli szukasz roślin, z którymi można posadzić przetacznik kłosowy wybierz np. lawendę lub szałwię omszoną. W zależności od odmiany bylina tworzy też niezwykłe kompozycje rabatowe z jeżówkami, różami, gailardiami. Oryginalnie zaprezentuje się również w otoczeniu traw ozdobnych.

Przetacznik kłosowy doceniany jest tak samo za wyjątkowo piękną prezencję jak i małe wymagania. Jest to bowiem wyjątkowo łatwa w uprawie bylina. Jeśli więc nie masz doświadczenia lub zbyt dużo wolnego czasu, przetacznik kłosowy będzie doskonałym rozwiązaniem. Sadząc go zadbaj przede wszystkim od odpowiednio nasłonecznione stanowisko. Natomiast w kwestii gleby masz dużą dowolność. Ta ozdobna bylina ogrodowa nie toleruje jedynie ciężkiej i mokrej gleby. Wynika to z tego, że lepiej poradzi sobie z przesuszeniem niż zbyt dużą wilgotnością.

Przetacznik kłosowy Rose Zwerg sadzonka 2-letnia

Ta wieloletnia bylina ogrodowa wygląda efektownie zarówno w jednorodnych grupach jak też w aranżacjach z innymi bylinami. Przetacznik kłosowy Rose Zwerg osiąga 30 cm, a jego najefektowniejszą częścią jest kwiatostan. Będzie on piękną ozdobą od czerwca do sierpnia. Natomiast jeśli chcesz, aby przetacznik kłosowy Rose Zwerg kwitł ponownie należy przycinać jego pędy. Ta mrozoodporna roślina dekoracyjna nie potrzebuje więcej zabiegów pielęgnacyjnych.

Kupując sadzonki przetacznika kłosowego (sadzonka przetacznika 2-letnia) obejrzyj też inne rośliny. Warto zwrócić uwagę na sadzonki bylin wieloletnich, które kupisz u nas online. Możesz mieć pewność, że bezpiecznie je wyślemy. Nasz ogrodniczy sklep internetowy posiada w swojej ofercie także inne rośliny dekoracyjne do ogrodu, w tym trawy ozdobne i pnącza. Z kolei dla amatorów praktycznych rozwiązań mamy dobrej jakości sadzonki roślin owocowych. Kupując rośliny w Garden Park możesz mieć pewność, że otrzymasz zawsze zdrowe i trwałe egzemplarze. Sprzedajemy bowiem tylko starannie wyselekcjonowane rośliny.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-2 z 2 pozycji