Hortensja dębolistna

Hortensja dębolistna


Oryginalny krzew ozdobny wieloletni? Rzadko spotykana roślina do ogrodu? To z pewnością hortensja dębolistna pochodząca z południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Nie występuje ona często w polskich ogrodach. Możesz mieć zatem pewność, że sprawi, iż Twój ogród będzie wyjątkowy.

zobacz więcej...

Jak nietrudno domyślić się ten gatunek hortensji nazwę swoją zawdzięcza liściom, które przypominają liście dębu. Są one duże i wyjątkowo ozdobne – na wierzchu ciemnozielone o skórzastej strukturze. Z kolei pod spodem jaśniejsze z delikatnymi włoskami. W miesiącach jesiennych liście przebarwiają się na brązowo i czerwono.

Hortensja dębolistna ma luźny pokrój i w naszych warunkach klimatycznych dorasta do 2 m. Ten wieloletni krzew ozdobny jest dość okazały, ponieważ tworzy duże kępy rozrastające się dzięki rozłogowym pędom. W efekcie przybiera kopułowaty kształt.

Nasz sklep ogrodniczy online ma w swojej ofercie również hortensje omszone, bukietowe, sadzonki hortensji ogrodowych, piłkowatej, a także sadzonki hortensji krzewiastej.

Hortensja dębolistna sadzonki online w Garden Park   

Hortensje dębolistne w ramach gatunku różnią się m.in. jesiennym zabarwieniem liści, kwiatami i wysokością i rozłożystością. Odmiana, która wyjątkowo zasługuje na uwagę to hortensja dębolistna Burgundy. Dorasta do 1,2 m i jest dość rozłożysta. Jej szerokość ma około 2 m. Jesienne liście mają intensywny czerwony odcień. Natomiast kwiaty najpierw są białe, a później też stają się czerwone. Cieszyć się nimi można praktycznie przez całe lato.

Inna ciekawa hortensja dębolistna to odmiana Alice. Zdobią ją obfite kwiaty, które początkowo są białe, a z czasem delikatnie różowieją. Z kolei liście z zielonych przechodzą w czerwienie, brązy, a nawet fiolety. Jest to niezwykle malowniczy wieloletni krzew ozdobny. Ciekawe zmiany barw ma również hortensja dębolistna Snowflake.

Wybierając sadzonki hortensji dębolistnej warto korzystać ze sprawdzonych dostawców. Nasz ogrodniczy sklep online oferuje bardzo dobrej jakości sadzonki hortensji różnych odmian.

Hortensje dębolistne uprawa i wymagania

To wyjątkowo łatwy w uprawie ozdobny krzew ogrodowy. Żeby rozrastał się efektownie i pięknie kwitł trzeba zapewnić mu  półcieniste stanowisko. Najlepiej jeśli jest ono ciepłe i osłonięte od wiatru. Hortensje dębolistne lubią podłoże żyzne, próchnicze i średnio wilgotne. 

Jeśli nie jesteś fascynatem prac ogrodniczych, a lubisz dekoracyjne rośliny ogrodowe, hortensja dębolistna sadzonki, to jest to co śmiało możesz kupić. Jest to bowiem krzew wolno rosnący, który nie wymaga corocznego ciecia. Wystarczy usuwać przekwitłe kwiatostany i zeschnięte pędy, a kopulasty pokrój hortensji będzie cieszył cały rok.  

Hortensje dębolistne, choć są to krzewy liściaste mrozoodporne, potrzebują na czas ostrej zimy osłony. Dotyczy to szczególnie chłodniejszych rejonów Polski. Poza zabezpieczeniem krzewu warto również wyściółkować podłoże np. warstwą kory. Pozwoli to zabezpieczyć korzenie krzewu przed dużymi mrozami. 

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji