Lawendy

Lawenda

Lawenda jest wyjątkowo malownicza i kojarzy się z francuską Prowansją. Jej liczne gatunki naturalnie występują w obszarze basenu Morza Śródziemnego. Są one zbliżone do siebie wizualnie. Różnią się jednak kolorami oraz wielkością kwiatów. W naszym klimacie sprawdza się najlepiej lawenda wąskolistna. Dowodem tego są malownicze fioletowe pola.

zobacz więcej...

Można podziwiać je od czerwca przez całe lato. I co ważne, plantacji lawendy jest w Polsce coraz więcej. Oczywiście lawenda wąskolistna to nie tylko rozciągające się po horyzont fioletowe połacie. Ta popularna odmiana lawendy chętnie jest uprawiana w ogrodach. Można też ją kupić jako roślinę w doniczkach.

Lawenda wąskolistna urokliwie wygląda posadzona przy ścieżkach i na skalnikach. Pięknie prezentuje się również na skalniakach i rabatach. Zastanawiasz się z jakimi bylinami skomponować sadzonki lawendy? Możesz je posadzić między innymi z różami lub liliowcami. Poza funkcją ozdobną jest też praktyczne zastosowanie lawendy wąskolistnej. Sprawdza się ona doskonale jako „odstraszacz” szkodników. Dlatego też często jest sadzona dookoła ogródków z ziołami.

Lawenda wąskolistna odmiany

Lawenda wąskolistna ma wiele odmian, które nie tylko pięknie wyglądają, ale też mają mnóstwo różnych właściwości. Kwiaty i liście lawendy wykorzystuje się np. do produkcji saszetek zapachowych. Używa się ich też w kuchni do aromatyzowania potraw. Lawenda popularna jest także w przemysłach kosmetycznym i medycznym.

Najłatwiejsza w uprawie, a także najbardziej odporna na mróz jest lawenda Hidcote. Prawdopodobnie dlatego jest tak bardzo lubiana. Jej kolejną zaletą jest dość duża odporność na suszę lub nadmierną wilgoć. Lawenda Hidcote, podobnie jak inne odmiany, dorasta do 50 cm. Ciekawą propozycją jest także lawenda Rosea. To m.in. ze względu na swój przyjemny i intensywny zapach. Część odmian ma purpurowo-liliową barwę kwiatów. Są też lawendy Rose o barwie białej i różowej. Jeśli z kolei interesuje Cię wysoka odmiana tej byliny, to idealna będzie lawenda pośrednia Grapenhall. Dorasta ona nawet do 150 cm.  

Lawenda online w Garden Park

Lawenda wąskolistna lubi słońce i zaciszne miejsca.To promienie słoneczne sprawiają, że obficiej kwitnie. Mają też wpływ na intensywniejszy zapach lawendy. Lawendę dobrze jest posadzić od południa lub zachodu obok roślin, które preferują podobne warunki. Ta zimozielona krzewinka nie lubi podmokłego gruntu. Pasuje jej natomiast dobrze zdrenowane podłoże o charakterze przepuszczalnym. Lawendy wąskolistne będą czuły się dobrze, jeśli dodatkowo grunt będzie zawierał sporo wapnia.

Nasz sklep ogrodniczy online posiada w ofercie sadzonki lawendy, a także inne rośliny do Twojego ogrodu. Tu kupisz trawy ozdobne online i piękne rośliny pnące. Pasjonaci ogrodnictwa znajdą też ciekawe rośliny liściaste i rośliny iglaste. A jeśli lubisz piękno roślin łączyć z praktyczną funkcją mamy dla Ciebie rośliny owocowe. Zarówno te popularnie odmiany jak i rzadko spotykane odmiany roślin owocowych. 

Ogrodniczy sklep internetowy Garden Park to gwarancja pięknych, trwałych i zdrowych roślin.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji