Trawa Pampasowa biała
Trawa Pampasowa cena
Trawa Pampasowa sadzonka
Trawa Pampasowa sklep
Trawa Pampasowa biała
Trawa Pampasowa biała sadzonka
Trawa Pampasowa biała
Trawa Pampasowa cena
Trawa Pampasowa sadzonka
Trawa Pampasowa sklep
Trawa Pampasowa biała
Trawa Pampasowa biała sadzonka

Trawa Pampasowa Biała

13,49 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Trawa pampasowa biała

Trawa pampasowa biała (łac. cortaderia selloana) jest niezastąpioną dekoracją wielu ogrodów. Ojczyzną tej ozdobnej rośliny są południowoamerykańskie stepy. Jest jednak na tyle odporna, że odnajduje się w europejskich warunkach. Sadzonki trawy pampasowej białej powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła i być dobrej jakości. To gwarantuje, że trawa pampasowa biała będzie pięknie i zdrowo rosła. Oczywiście jeśli zapewni się jej sporo miejsca, ponieważ jest to dość duża roślina ozdobna do ogrodu. Wraz z kwiatostanami osiąga nawet 3 m. Natomiast liście rosną na wysokość 1-2 m. Urokiem tej wyjątkowej trawy są zarówno one jak i kwiatostany, które charakterystycznie przewieszają się na zewnątrz. To sprawia, że biała trawa pampasowa wygląda jak oryginalna fontanna.  

Sklep ogrodniczy online Garden Park oferuje też inne sadzonki traw dekoracyjnych. Dostępna jest trawa pampasowa różowa (trawa pampasowa Rosea), sadzonki turzyc, rozplenice japońskie, rozplenice wąskolistne i miskanty chińskie wyjątkowo popularne w ostatnich latach.  

Sadzonki trawy pampasowej białej – stanowisko

Trawa pampasowa biała robi spektakularne wrażenie. Żeby mogła wyglądać naprawdę efektownie potrzebuje odpowiednich warunków. Jednym z nich jest dobrze wybrane miejsce. To czynnik niezwykle istotny i stanowi podstawową potrzebę rośliny. Dlatego trzeba pamiętać, że trawy pampasowe preferują stanowiska ciepłe, osłonięte od wiatru i pełne słońca. Jeśli zadbasz o to, możesz spodziewać się, że trawa pampasowe biała będzie czuła się doskonale.

Trawa pampasowa biała – uprawa

Wybierając sadzonki trawy pampasowej białej pamiętaj również, aby posadzić ją w odpowiednim czasie. Dobrym momentem jest późna wiosna, ponieważ jak wspomnieliśmy ta roślina ozdobna do ogrodu lubi ciepło. I właśnie ciepła potrzebuje do wzrostu. Kolejny punkt to podłoże. Sadzonki traw pampasowych potrzebują gleby próchniczej, żyznej i lekko kwaśnej. Powinna być również bogata w składniki odżywcze. Są one ważne nie tylko w czasie wegetacji rośliny, ale też wpływają na jej kwitnienie. Aby te ozdobne trawy rozwijały się dorodnie należy również dbać o usuwanie suchych liści umożliwiając wzrost nowym. W kwestii podłoża trawa pampasowa biała wiosną i latem musi mieć lekko wilgotno. Natomiast jesienią i zimą preferuje bardziej suche podłoże.

Białe trawy pampasowe – zimowanie

Trawa pampasowa biała kwitnie przeważnie w drugim roku po posadzeniu. Choć roślina nie ma specjalnych wymagań i nie jest trudna w uprawie, trzeba troskliwie o nią zadbać na zimę. Trawy pampasowe nie lubią bowiem dużych mrozów. Co zrobić, żeby zabezpieczyć roślinę? Dobrym pomysłem są kopczyki z suchych liści, trocin lub torfu.

Biała trawa pampasowa sadzonki – internetowy sklep ogrodniczy Garden Park.

Wysokość: 200cm
Rozstaw: 30 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5.6-6.5
Podlewanie: umiarkowane
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: brak
Doniczka P9 (poj. 0,5 litra)
173 Przedmioty

Opis

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy