Kocimiętka "Walker's Low" - Sadzonka 2-letnia

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 5
mpnDoniczka P9662
5,99 zł

Kocimiętka "Walker's Low"

Niezwykle malownicza roślina będąca symbolem Prowansji o intensywnym kolorze i wyjątkowo mocnym, przyjemnym zapachu, nada Twojemu ogrodowi nutkę romantyczności.

Kocimiętka Walker's Low - opis

Kocimiętka ,,Walker's Low" jest wieloletnią byliną, która tworzy gęste kępy swą wysokością nie przekraczające 60 cm. Kwitnie od czerwca do września , a jej śliczne lawendowo-niebieskie kwiaty które są zebrane w kłosowate kwiatostany przepięknie pachną. Wymaga gleby przepuszczalnej i słonecznego stanowiska. Bardzo dobrze znosi okresowe susze. Jest doskonałą rośliną do uprawy na rabatach czy w ogrodach skalnych. Świetnie sprawdza się też w uprawie pojemnikowej.

Kocimiętka - uprawa

Po zakończeniu pierwszego kwitnienia zaleca się skrócić pędy kocimiętki do długości kilku centymetrów, dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie. Coroczne zasilanie rabaty bylinowej kompostem w zupełności zaspokoi wymagania pokarmowe kocimiętki. Po pierwszym, letnim przycięciu zaleca się podsypać ją nawozem wieloskładnikowym, aby znów obficie zakwitła.

Kocimiętka - ulubione stanowisko

Kocimiętka to wspaniała roślina rabatowa, znakomicie komponująca się takimi roślinami jak hortensję czy lawendy.

Nazwa łacińska: Nepeta 'Walker's Low'

Wysokość: 60 cm
Rozstaw:  cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: tolerancyjna
Odczyn gleby: tolerancyjna
Podlewanie: umiarkowane
Mrozoodporność: tak
Zapach: tak
Cięcie: pielęgnacyjne
wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Lato
kolor kwiatu
niebieski
Ocena 
2019-09-27

Moje koty ją uwielbiają.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.