Pozostałe byliny

Unikalne byliny ogrodowe

Byliny ogrodowe to najczęściej wieloletnie rośliny. Najczęściej, ponieważ nazwa jest umowna i skupia różne gatunki o rozmaitych cechach. Ogólnie przyjmuje się, że byliny żyją dłużej niż dwa lata i mają charakter ozdobny. Podziemna część rośliny zimuje, zaś naziemna na ten czas zamiera. Z kolei pędy bylin nie drewnieją, ale pozostają zielone i miękkie.  

zobacz więcej...


Niemożliwe jest stworzenie jednej krótkiej definicji tych roślin, ponieważ byliny to wyjątkowo zróżnicowana grupa. Jedne odmiany są popularne inne mniej znane. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się unikalne byliny ogrodowe. Jeśli zatem marzysz o wyjątkowym ogrodzie, warto poszukać perełek wśród roślin. Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w ofercie między innymi ciekawe i rzadko spotykane byliny. Nie brakuje oczywiście gatunków powszechnie znanych i lubianych.

Dlaczego byliny są tak cenione i lubiane? Po pierwsze ze względu na walory dekoracyjne. Po drugie są łatwe w uprawie i niewymagające. A po trzecie byliny mają doskonały kalendarz kwitnienia. Zaczyna się ono wczesną wiosną, a trwać może nawet do pierwszych przymrozków. Jest też wiele gatunków bylin, które są piękną ozdobą przez cały rok, to oczywiście byliny zimozielone.

Unikalne byliny ogrodowe – sadzonki bylin w Garden Park

Rośliny te można dzielić na wiele grup biorąc pod uwagę różne ich cechy, właściwości, wymagania uprawowe, wygląd. Aby Twój ogród zachwycał warto zaaranżować go dobierając odpowiednio gatunki. A jeśli zależy Ci na oryginalności wybierz też unikalne byliny ogrodowe.

Ciekawą propozycją jest mikołajek agawolistny. Wybierając go musisz zarezerwować dla niego odpowiednią ilość miejsca, ponieważ to duża bylina ogrodowa. Mikołajek agawolistny osiąga wysokość aż 150 cm, a szerokość ponad 60 cm. Wygląd tej byliny przypomina agawę.

Inną ciekawą rośliną, która nieczęsto występuje w polskich ogrodach jest liatra kłosowa Alba. Ta kwitnąca bylina ze względu na zwarty pokrój i wydłużone kwiatostany nazywana jest też pochodnią. Zdobią ją gęste śnieżnobiałe kwiaty.

Inny ogrodowy oryginał to chiastofil naprzewiclistny. Ta wyjątkowo malownicza bylina ma niepowtarzalny pokrój. Łodygi są dość silne, ale giętkie. Liście duże, ząbkowane, a kwiaty żółte, zebrane w groniaste kwiatostany, które delikatnie przewieszają się. W czasie kwitnienia roślina wygląda bardzo atrakcyjnie. Jako niska bylina, chiastofil dorasta do około 30 cm. Roślina wygląda ładnie również jesienią, kiedy jej liście przebarwiają się na czerwony kolor. Dodatkowo ta unikalna bylina ogrodowa nie boi się większych przymrozków. Polecana jest na skalniaki ze względu na swoje walory estetyczne.

Zimozielone byliny ogrodowe sadzonki online w Garden Park

Planując swój ogród warto jest wziąć pod uwagę rozmieszczenie roślin z uwzględnieniem tych zimozielonych. Dzięki nim rabaty będą wyglądały ładnie przez cały rok. Oprócz drzew i krzewów iglastych, które są stale zimozielone warto obejrzeć też zimozielone byliny. Bez problemu znajdziesz to, co będzie doskonałym uzupełnieniem Twojego ogrodu, gdyż wybór jest ogromny. W internetowym sklepie ogrodniczym online znajdziesz wysokie byliny zimozielone, byliny zimozielone kwitnące czy byliny zimozielone do cienia lub na słońce. Dostępne są również pnącza zimozielone, które o każdej porze roku robią wrażenie. Wszystkie sadzonki roślin zimozielonych są starannie selekcjonowane i sprawdzane przed wysyłką.  

W Garden Park znajdziesz wysokiej jakości sadzonki roślin, które kupisz łatwo i szybko bez wychodzenia z domu. Zapewniamy, że nasze rośliny będą przez wiele lat zdobiły Twój ogród.

Jest 45 produktów.

Pokazano 1-24 z 45 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 45 pozycji