Hortensja krzewiasta

Hortensja krzewiasta

Jeden z najcenniejszych krzewów polecanych do ogrodu to hortensja krzewiasta. Sprawdzi się w każdej części kraju, ponieważ jest w pełni odporna na mróz. Hortensje krzewiaste doskonale wyglądają posadzone w niewielkich grupach na przydomowych rabatach bylinowych, jak i w zieleni miejskiej.

zobacz więcej...

Można je sadzić również w parkach pod koronami wyższych drzew. Szukając hortensji krzewiastej możesz spotkać się też z nazwami hortensja drzewiasta bądź hortensja drzewkowata.
Ten gatunek hortensji to dość wysokie krzewy ozdobne. Mogą dorastać do 2,5 m przy 3 m szerokości. Wybierając sadzonki hortensji krzewiastej warto pamiętać, że jej liście nie przebarwiają się na zimę. Roślina nie zawiązuje też owoców. Rozrasta się natomiast przez odrosty. A jeśli lubisz ozdabiać dom bukietami, to hortensja krzewiasta świetnie nadaje się na kwiaty cięte.

Jeśli chcesz stworzyć kompozycje z hortensją drzewiastą będzie ładnie komponowała się między innymi z werbenamiróżanecznikami czy azaliami. Nasz sklep ogrodniczy online oferuje też inne popularne odmiany hortensji. Sadzonki hortensji ogrodowej, bukietowej, sadzonki hortensji dębolistnej, piłkowanej i sadzonki hortensji omszonej

Hortensja krzewiasta sadzonki online w Garden Park 

Hortensje drzewiaste zachwycają kulistymi kwiatostanami, które są ozdobą ogrodu od czerwca do września. Bardzo popularna i niezwykle efektowna jest odmiana Annabelle. Dlatego nasz internetowy sklep ogrodniczy oferuje różne jej warianty. Hortensja krzewiasta Annabelle sadzonka 2-letnia, hortensja krzewiasta Strong Annabelle sadzonka 3-letnia – kwitną one na biało, a początkowo limonkowo. Natomiast nowa odmiana hortensji krzewiastej to Pink Annabelle Invicible Spirit, która oczarowuje intensywnymi różowymi barwami. Jeśli natomiast wolisz jaśniejsze odcienie różu spodoba Ci się hortensja krzewiasta Candybelle Bubblegum.

Nowością wśród hortensji jest też hortensja drzewiasta Candybelle Marshmallow. To wyjątkowo ciekawa odmiana zwracająca uwagę kwiatostanami, które mogą osiągać nawet 40 cm średnicy. Mają bladoróżowy kolor. Dzięki temu, że pędy są mocne roślina nie pokłada się pod ciężarem kwiatów.

Hortensja drzewiasta uprawa i wymagania

Jeśli chcesz zapewnić tej roślinie książkowe warunki powinna mieć stanowisko w półcieniu. Ten ozdobny krzew kwitnący toleruje też miejsca słoneczne. Wówczas jednak trzeba pamiętać o częstym podlewaniu, szczególnie w upalne lato. W kwestii podłoża trzeba wiedzieć, że ten krzew kwitnący do ogrodu nie toleruje gleby gliniastej. Miejsce powinno być żyzne, przepuszczalne o odczynie kwaśnym lub lekko kwaśnym.
Choć roślina jest odporna na mrozy młode sadzonki hortensji drzewiastej można okryć, gdy zbliżają się siarczyste mrozy.

Hortensja drzewiasta w naturze występuje w Appalachach, czyli w paśmie górskim położonym w Ameryce Północnej. Dzika odmiana nie jest jednak tak efektowna jak hortensje do ogrodów.

Nasz sklep ogrodniczy internetowy ma też w sprzedaży inne ozdobne rośliny do ogrodu. Znajdziesz u nas sadzonki roślin zimozielonych, sadzonki bylin kwitnących i rozmaite rośliny wieloletnie.

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-7 z 7 pozycji