Filtruj według

Cena

  • 0,00 zł - 13,00 zł

wysokość docelowa

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Pigwowce

Pigwowce

Pigwowce to krzewy owocowe i ozdobne jednocześnie. Wiosną obsypane są ładnymi kwiatami o różnych barwach, natomiast w jesiennych miesiącach zachwycają ciekawymi owocami. Dlatego pigwowce są dobrym wyborem na rabaty, a także sprawdzają się w przydomowych ogródkach. Śmiało możesz wybrać ten krzew ozdobny, ponieważ pigwowiec to roślina łatwa w uprawie i bardzo dobrze przystosowana do naszych warunków klimatycznych.

zobacz więcej...

Odmiany pigwowca rosnące w Polsce dają owoce wykorzystywane do robienia przetworów owocowych i nalewek. Owoców pigwowców, nie należy mylić z owocami pigwy. Choć smak jest podobny - cierpki i kwaśny podobnie jak cytryna. Dlatego też można spotkać się z określeniem owoców pigwowca jako „polskie cytryny”.

Jeśli lubisz w ogrodzie łączyć piękne z pożytecznym to nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park posiada też inne krzewy, które są piękną dekoracją. Można do nich np. zaliczyć świdośliwy. Jeżeli bardziej zależy Ci na ładnej roślinie i pysznych owocach sprawdzą się też borówka amerykańska, jagoda kamczacka, malina, czy jeżyna.
Natomiast jeśli szukasz towarzystwa dla pigwowca będzie dobrze wyglądał w zestawieniu z krzewami takimi jak forsycje i tawułki.

Pigwowce sadzonki online w Garden Park 

Pigwowce to wieloletnie rośliny do ogrodu z rodziny różowatych. Do najpopularniejszych odmian spotykanych w Polsce należą pigwowiec okazały pigwowiec pośredni i pigwowiec japoński. Pigwowiec okazały, nazywany też pigwowcem chińskim lub pigwowcem właściwym. Łatwo więc się domyślić, że roślina pochodzi z Chin. Ten mrozoodporny krzew dorasta do 2 m wysokości. Kwitnie na czerwono, różowo lub białe. Pigwowiec kwitnący na czerwono to Rubra. Kwiaty mają wyjątkowo ognisty kolor, a owoce są jadalne. Podziwiać je można w maju i czerwcu, ponieważ wtedy wypada czas kwitnienia. Warto wybrać sadzonki pigwowca okazałego Rubra, z racji tego, że krzew ten uważany jest za jeden z najpiękniej kwitnących.

Inny ciekawa odmiana pigwowca to pigwowiec właściwy nazywany też pośrednim. Krzew jest nieduży i osiąga wysokość do 1,5 m. Potrzebuje jednak trochę miejsca, gdyż mocno rozrasta się na boki. Tu warto zwrócić uwagę Crimson And Gold, który urzeka intensywnymi czerwonymi barwami na przełomie kwietnia oraz w sierpniu. Z kolei pigwowiec Orange Trail ceniony jest wyjątkowo ze względu na owoce.Wykorzystuje się je do wielu przetworów.

Pigwowce sadzonki online w Garden Park

Pigwowce to niewymagające rośliny do ogrodu. Dlatego też ich uprawa nie jest szczególnie pracochłonna. W większości krzewy te nie boją się mrozów, w związku z czym nie trzeba zabezpieczać ich na zimę.
Krzewy pigwowców mogą rosnąć w różnych miejscach, lecz najlepiej czują się na stanowiskach słonecznych. Wówczas można liczyć na piękne i obfite kwitnienie. Warto też, aby było odpowiednie podłoże, czyli gleba przepuszczalna, umiarkowanie żyzna, o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym.

Ogrodniczy sklep online Garden Park to również byliny jednoroczne i byliny wieloletnie. Kupisz u nas również sadzonki roślin liściastych do ogrodu szybko rosnących jak i krzewy iglaste na żywopłot, a także liczne odmiany hortensji. 

Pigwowce

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-4 z 4 pozycji