Liriope "Big Blue"

Kod Produktu: Doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 0
7,90 PLN

Żelazna roślina, niezwykle trwała, do bardzo wielu zastosowań. Należy do rodziny Ruscaceae - ruszczykowate, pochodzi z Chin i Japonii.

Tworzy kępy lancetowatych, ciemnozielonych, zimozielonych, błyszczących liści, podobnych do liści traw. Wysokość  rośliny 25 cm, szerokość 40 cm. liście ciemno - zielone. Liczne, niebieskie kwiatostany pojawiają się w połowie lata- przypominają szafirki.  W przypadku łagodnej pogody, kwiaty mogą rozwijać się na roślinie aż do późnej jesieni. Kwitnie od lipca do października. Zazwyczaj raz na 3-4 lata rośliny mogą być rozdzielone i przesadzone, ale nie jest to konieczne. Wczesną wiosną rośliny rosnące w grupach można skosić kosiarką, dla oczyszczenia przed rozpoczęciem wzrostu po zimie. Uważać aby nie uszkodzić zbytnio samej karpy w ziemi. W ostre zimy może przemarzać, profilaktycznie można okryć rośliny w zimniejszych rejonach. 

Nazwa łacińska : Liriope Muscari "Big Blue"

 

Wysokość: 20-25 cm
Rozstaw:

40 cm

Stanowisko: słoneczne
Gleba: wilgotna, ogrodowa
Odczyn gleby: lekko zasadowa
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie:  

 

wysokość docelowa
25 cm
stanowisko
słoneczne
kwitnienie
lipiec
kolor kwiatu
różowy
kolor liści / igieł w okresie letnim
zielone

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.