Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 8,00 zł - 17,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Jeżyny

Jeżyny

Jeżyny, podobnie jak maliny, to doskonałe krzewy owocowe do Twojego ogrodu. Znanych jest koło 300 odmian jeżyn, z czego wiele można spotkać w naturze. Krzewy tworzą wówczas gęste zarośla często na skrajach lasów, nad brzegami rzek czy na skarpach. Jeżyna naturalnie występuje w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Krzewy znane są także pod nazwą ostrężyny.

zobacz więcej...Oczywiście jeżyny znane są najbardziej ze względu na pyszne owoce. Nie są one jednak jedynym wartościowym produktem tej rośliny. Znakomite właściwości mają też liście jeżyny. Zbierać należy młode liście, ciemnozielone, znajdujące się w górnej części krzewu. Powinny być bez ogonków i zerwane przed zakwitnięciem rośliny.
Natomiast kwiaty jeżyny są białe lub lekko różowe. Pokrywają krzew dość gęsto, a po ich przekwitnięciu pojawiają się upragnione owoce. Z wyglądu przypominają maliny, ale są czarne. Kształt jeżyn różni się nieco w zależności od odmiany. W smaku jeżyny są słodkie lub kwaśne. 

Do ogrodów preferowane są jeżyny bezkolcowe. Sadzonki jeżyn bezkolcowych oferuje nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park. Jeśli lubisz rośliny owocowe zobacz też różne odmiany borówki amerykańskiej (borówka amerykańska Chandler sadzonka 3-letnia, borówka amerykańska Duke sadzonka 2-letnia, borówka amerykańska Bluecrop sadzonka 3-letnia, borówka amerykańska Spartan sadzonka 2-letnia, borówka amerykańska Toro sadzonka 2-letnia), sadzonki świdośliwy, czy jagody kamczackiej. A jeżeli lubisz przygotowywać nalewki koniecznie posadź żurawinę i pigwę.

Jeżyny bezkolcowe Loch Ness online w Garden Park

Najczęściej wybierana do uprawy w ogrodzie to jeżyna bezkolcowa. Jeśli szukasz krzewów o dużych i słodkich owocach dobrym wyborem będzie jeżyna bezkolcowa Loch Ness. Odmiana pochodzi ze Szkocji i charakteryzuje się dość szybkim wzrostem i odpornością na mróz.
Jeżyna bezkolcowa Loch Ness sadzonki – jeśli chcesz mieć je w swoim ogrodzie najlepszy czas na ich posadzenie to wczesna wiosna lub jesień. Natomiast sadzonki szkółkarskie możesz sadzić przez cały sezon wegetacyjny.
Odmiana jeżyny Loch Ness to średniej wielkości krzew owocowy, który osiąga około 3 m wysokości. Natomiast owoce mogą mieć długość nawet ponad 5 cm. I śmiało można powiedzieć, że krzew Loch Ness daje jedne z największych owoców. 

Dla miłośników owoców ciekawą propozycją jest też malino-jeżyna Tayberry. To nowa odmiana krzewu owocowego, który dorasta nawet do 2 m. Owoce malino-jeżyny są dość duże, soczyste i mają purpurowy kolor.

Jeżyna bezkolcowa sadzonki – uprawa i wymagania

Wybierając sadzonki jeżyn nie trzeba być bardzo doświadczonym ogrodnikiem. To krzewy owocowe łatwe w uprawie i zazwyczaj sadzi się obok siebie kilka krzewów. Przede wszystkim dlatego, że jeżyny są bardzo smaczne i zdrowe.
Kupując sadzonki jeżyn przygotuj dla nich stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatru. To krzew owocowy, który lubi podłoże wilgotne, ale niepodmokłe. Jednak starsze okazy radzą sobie nawet z krótkotrwałą suszą. Warto też sadzonki krzewów owocowych przyzwyczaić do corocznego nawożenia nawozem mineralnym.

Sklep ogrodniczy online Garden Park to również inne sadzonki roślin do ogrodu. Kupisz u nas wieloletnie byliny kwitnące, czy dobrej jakości krzewy na żywopłot. Mamy też ciekawe pnącza i modne trawy ozdobne, które prezentują się pięknie zarówno w ogrodach jak i na tarasach oraz balkonach.

Jeżyny bezkolcowe sadzonki online -sklep ogrodniczy online Garden Park

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-2 z 2 pozycji