Pozostałe trawy

Trawy dekoracyjne

Trawy dekoracyjne to bez wątpienia jedne z najmodniejszych roślin ozdobnych. Niektóre z nich delikatnie kołyszą się na wietrze, inne zwracają uwagę kwiatostanami, zaś jeszcze inne tworzą szerokie, malownicze kępy. Niezależnie od tego, jakie sadzonki traw ozdobnych wybierzesz nadadzą one przestrzeni wyjątkowy charakter.

zobacz więcej...

Wprowadzą modne akcenty albo romantyczny ton. Trawy dekoracyjne sprawią także, że miejsce będzie nastrojowe i sprzyjające chwilom relaksu.
Dlaczego warto wybierać trawy ozdobne? Po pierwsze te wieloletnie rośliny dekoracyjne pasują do każdego ogrodu. Po drugie dają one ogromne możliwości aranżacji. Po trzecie większość traw jest łatwa w uprawie i bez problemu można sprostać ich wymogom. A po czwarte wiele odmian to dekoracyjne trawy zimozielone. Takie rośliny są wyjątkowo lubiane, ponieważ przez cały rok stanowią wyjątkową ozdobę ogrodu. 

Wiele traw dekoracyjnych dobrze znosi nasz klimat. Potrafią nawet przetrwać ostre zimy, jednak bezpieczniej jest w tym czasie osłaniać niektóre gatunki. Nasz ogrodniczy sklep internetowy Garden Park to szeroka oferta traw ozdobnych. Mamy w sprzedaży: miskanty chińskie sadzonki, rozplenice sadzonki, ostnice sadzonki, turzyce sadzonki, kostrzewy sadzonki, trawy pampasowe sadzonki, hakonechloa sadzonki.

Zimozielone trawy dekoracyjne

Zimozielone trawy ozdobne najlepiej czują się w cieplejszych rejonach kraju. Wówczas wiele z nich nie potrzebuje zimowej ochrony. Jak zabezpieczać  te wieloletnie rośliny przed zimą? Liście odmian delikatnych traw warto jest związać na szczycie, a podstawę obsypać warstwą kory, torfu lub liści. Aby ta zimozielona roślina ładnie zregenerowała się po zimie dobrze jest ją co jakiś czas lekko podlewać, oczywiście w czasie odwilży. Chroni to trawy przed suszą fizjologiczną.

Zimozielone trawy dekoracyjne warte uwagi np. turzyce. Nie wszystkie odmiany są zimozielone, ale wiele z nich zachowuje swoje ulistnienie przez cały rok. Bez problemu znajdziesz turzyce pasujące do Twojego ogrodu, ponieważ odmian ich jest bardzo wiele. Zimozielone trawy to też kostrzewy z nielicznymi wyjątkami. Najpopularniejsza jest kostrzewa sina.

Ciekaw odmiany traw ozdobnych 

Wielu pasjonatów ogrodnictwa ceni sobie oryginalne rośliny dekoracyjne. Do tego grona z pewnością zalicza się trawa czerwona Red Baron. Imperata Red Baron sadzonki, wybierając je pamiętaj, że jest to trawa rozłogowa, która rozrasta się dość wolno i osiąga około 40-60 cm. Jej ojczyzną są Azja i Malezja. Ta ozdobna roślina nazywana jest czerwoną trawą, ponieważ jej wąskie liście na początku okresu wegetacji mają czerwone wierzchołki, a z czasem na ten kolor wybarwia się ku dołowi.
Inna niezwykle atrakcyjna trawa to Muhlenbergia Capillaris, czyli inaczej przyostnia włosowata. Ta trawa dekoracyjna nazywana jest również przyostnią rubinową, trawą włosowatą lub trawą różową. Roślina dorasta do około 80 cm wysokości. Jej egzotyczna unikatowa uroda zachwyca nawet najbardziej wymagających wielbicieli traw.

Sklep ogrodniczy internetowy Garden Park to również inne rośliny zimozielone, kwitnące i wieloletnie. Znajdziesz u nas ciekawe byliny do ogrodu, pnącza idealne do altan, popularne rośliny liściaste i iglaste, a także rośliny owocowe

 

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-2 z 2 pozycji