Hibiskusy

Hibiskus ogrodowy

Jeśli marzy Ci się wyjątkowo piękna roślina do ogrodu o egzotycznym charakterze to hibiskus na pewno spełni Twoje oczekiwania. Spotkasz go również pod nazwą ketmia syryjska i róża chińska. Druga nazwa wiąże się z krajem pochodzenia rośliny. Jeszcze inne określenia hibiskusa to róża Szaronu lub ślazowiec syryjski. W naturze hibiskusy można spotkać m.in. w Chinach, Indiach czy na Tajwanie, gdzie w sprzyjających warunkach kwitną spektakularnie i mają formy drzewiaste.

zobacz więcej...

Osiągają wówczas pokaźne rozmiary, a ich wysokość mierzy nawet 6 m. W Polsce hibiskus ogrodowy, choć równie piękny, nie przekracza na ogół 2 m.

Hibiskus ogrodowy skradł już niejedno serce wielbicieli roślin. Zawdzięcza to swoim kwiatom, które pięknem i elegancją mogą mierzyć się z różami. Mają jednak zupełnie inny charakter, gdyż wyglądają egzotycznie i osiągają dość duże rozmiary. Z pewnością hibiskusy świetnie prezentują się w towarzystwie swojego gatunku, dlatego warto sadzić je w grupach. Jeśli jednak chcesz urozmaicenia możesz obok hibiskusa umieścić hortensje ogrodowe, astry czy floksy. Nasz internetowy sklep ogrodniczy posiada w ofercie sadzonki tych roślin, jak też inne krzewy kwitnące i krzewy zimozielone. 

Hibiskus ogrodowy sadzonki online w Garden Park

Choć ten pięknie kwitnący krzew do ogrodu pochodzi z terenów subtropikalnych, są odmiany hibiskusa, które radzą sobie dobrze w naszych warunkach klimatycznych. W Twoim ogrodzie z powodzeniem może rosnąć hibiskus Lavender Chiffon. Ta ogrodowa odmiana hibiskusa zachwyca dużymi kwiatami o średnicy nawet 12 cm. Mają one kolor magenta i lawendowy, a kiedy krzew przekwita kwiaty przebarwiają się na jasnoniebieską barwę.

Hibiskus Lavender Chiffon zachwyca kolorami od lipca aż do września. Wybierając sadzonki hibiskusa Lavender Chiffon nie musisz przeznaczać dla niego tak wiele miejsca ile wymagałyby róże chińskie rosnące w naturze. Jednak pamiętać trzeba, że to roślina lubiąca przestrzeń i swobodę. Ten krzew ogrodowy kwitnący latem dorasta do 1,5 m wysokości.  

Hibiskus ogrodowy – wymagania i uprawa krzewu

Uprawa hibiskusów ogrodowych dostosowanych do naszego klimatu nie jest trudna. Pamiętać jednak należy, że ten bardzo dekoracyjny krzew wymaga starannej pielęgnacji. Ważne jest to przede wszystkim w pierwszych latach rozwoju krzewu.
Jakie miejsce wybrać dla hibiskusa ogrodowego? Zdecydowanie jest to krzew na słoneczne stanowiska, choć jeśli miejsce będzie w lekkim cieniu roślina też będzie ładnie rosła. Dodatkowo ketmia syryjska nie powinna być narażona na wiatr, ponieważ lubi ciepło. W kwestii podłoża, hibiskus ogrodowy preferuje glebę żyzną, przepuszczalną i umiarkowanie wilgotną. Jej odczyn powinien być obojętny lub zasadowy. Aby ten kwitnący krzew ogrodowy cieszył przez długie lata należy też odpowiednio zabezpieczać go na zimę.

Ogrodniczy sklep online w swojej ofercie ma też inne krzewy kwitnące do ogrodu, krzewy zimozielone, a także dobre krzewy na żywopłot. W Garden Park kupisz również  sadzonki wieloletnich bylin, trawy ozdobne, a także sadzonki roślin owocowych, które nie tylko dają zdrowe smakołyki, ale też ładnie prezentują się.  

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji