Filtruj według

Cena

  • 12,00 zł - 15,00 zł

Rozstaw (Szerokość rośliny)

kolor kwiatu

kwitnienie

Rozplenice

Rozplenice

Rozplenice to wyjątkowo ciekawe trawy ozdobne, które są bardzo chętnie wybierane do aranżacji ogrodów, tarasów, a nawet balkonów. Odmiany rozplenicy zaskakują różnorodnością, a z każdym rokiem przybywa ich coraz więcej. Rozplenicę wyróżniają niewątpliwie wąskolancetowate kwiatostany.

zobacz więcej...

Kłosy mają zazwyczaj długość od 5 do 20 cm. W zależności od odmiany mogą mieć kolory żółty, ciemno purpurowy, brązowy, bądź prawie czarny. Bez wątpienia rozplenica to dość duża roślina ogrodowa i efektowna. Tworzy kaskadowe kępy, a jej liście mają długość od 60 do 90 cm. W sezonie kwitnienia mają kolor zielony, zaś jesienią zazwyczaj żółkną. Natomiast piórkowe kwiatostany od sierpnia do października są ozdobą wczesnojesiennych pejzaży. Ta wysoka trawa ozdobna świetnie wygląda zarówno sadzona pojedynczo w gruncie lub w donicach, jak też w grupach na rabatach.

Wielu pasjonatów ogrodnictwa uważa, że rozplenice plus średniej wielkości byliny to ładne zestawienie. Rozplenice można zatem sadzić m.in. z szałwiami, jeżówkami czy kocimiętką. I co ważne rozplenice nie tylko wyglądają atrakcyjnie w ogrodach, ale też są niewątpliwą ozdobą po wysuszeniu. Można z nich tworzyć dekoracyjne suche bukiety.

Rozplenica japońska sadzonki – rozplenica japońska Hameln i Viridescens

Ta trawa ozdobna ma wiele odmian, a jednymi z najbardziej lubianych są rozplenice japońskie Hameln i Viridescens. Śmiało można powiedzieć, że robią wrażenie. A możesz sobie na to pozwolić, ponieważ ceny sadzonek rozplenicy są bardzo przystępne. Wyszukując hasło rozplenica japońska sadzonki pamiętaj, że są one delikatne i powinno się kupować je z pewnego źródła. Gwarantujemy, że nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park to sadzonki rozplenicy najwyższej jakości.

Wybierając sadzonki rozplenicy warto wiedzieć, że ta ogrodowa roślina pochodzi ze wschodniej Azji i Australii. Należy do rodziny wachlinowatych, a jej nazwa rodzajowa nawiązuje od łacińskiego słowa „penna” oznaczającego pióro i „seta”, w tłumaczeniu - włosie. Rozplenica japońska inaczej nazywana jest piórkową. To dzięki jej lekkim i puszystym kwiatostanom. W Anglii potocznie mówi się na nią „fountain grass”. Jest to bardzo trafne określenie, gdyż rzeczywiście roślina przybiera kształt fontanny.

Rozplenica  japońska – wymagania trawy ozdobnej i jej uprawa

Rozplenica jest dość wymagającą rośliną. Lubi zacienione, osłonięte od wiatru, ciepłe miejsca. Trawa ta najlepiej rozwija się na glebie żyznej, przepuszczalnej i bogatej w składniki odżywcze. Preferuje suche podłoża, jednak latem, kiedy doskwierają upały, rozplenica japońska lubi częste nawadnianie. Należy pamiętać, że rozplenica źle znosi mrozy. Aby uchronić ją przed przemarznięciem najlepiej związać jej liście w snopek i odpowiednio okryć. Natomiast suche, zeszłoroczne liście najlepiej ścinać na wiosnę, kiedy zima odpuszcza, w naszych warunkach klimatycznych jest to zazwyczaj przełom marca i kwietnia.

Nasz ogrodniczy sklep online ma w swojej ofercie także kwitnące byliny ogrodowe, rośliny liściaste zimozielone, zimozielone krzewy, a także pnącza ogrodowe i rośliny owocowe

Rozplenica japońska sadzonki– rozplenica japońska Hameln i Viridescens

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-2 z 2 pozycji