Trzmieliny

Trzemielina oskrzydlona

Wyjątkowo interesujący krzew do ogrodu to z pewnością trzemielina oskrzydlona. W naturze można ją spotkać w Japonii, Korei, a także północno-wschodnich Chinach. Natomiast w Polsce znana jest jej krewna, czyli trzemielina zwyczajna. Trzemielina oskrzydlona zasługuje na uwagę, ponieważ jest bardzo dekoracyjna, a dodatkowo lubiana ze względu na niewielkie wymagania uprawowe.

zobacz więcej...

Choć trzmieliny oskrzydlone doskonale prezentują się jako solitery, można znaleźć dla nich towarzystwo. Co posadzić obok trzmieliny? Dobrym wyborem będą odmiany krzewiaste, o barwnych liściach. Sprawdzą się również w kompozycjach z trzmielinami wieloletnie byliny i iglaki. Nasz internetowy sklep ogrodniczy oferuje różne sadzonki roślin ogrodowych online. Dbamy, aby były najwyższej jakości, dlatego dokładnie je selekcjonujemy. Natomiast, aby trafiły do odbiorców nienaruszone, pakujemy je profesjonalnie przed wysyłką.

Trzemielina oskrzydlona sadzonki online w Garden Park

Wśród pasjonatów ogrodnictwa popularnością cieszy się kilka odmian trzemieliny oskrzydlonej. Jedną z najpopularniejszych jest trzmielina oskrzydlona Alatus „Płonący krzew”. Nazwę swoją zawdzięcza barwie, która jesienią staje się krwisto-czerwona. Odmiana trzmieliny Alatus jest wyjątkowo lubiana, ponieważ to także efektowny, średniej wielkości krzew na żywopłot. Osiąga około 1,5 m wysokości.

Inna ciekawa odmiana trzmieliny oskrzydlonej to trzmielina Sunspot spotykana zarówno w ogrodach przydomowych, jak i w zieleni miejskiej. Uwagę przykuwa liśćmi, które są dwukolorowe. Intensywna, soczysta zieleń na zewnętrznej części łączy się efektownie z jaskrawym żółtym kolorem, który wypełnia środek liścia. Odmiana ta to niski krzew dorastający do 50 cm. Jeśli jednak posadzi się ją odpowiednio może rosnąć jako pnącze osiągając nawet 2 m. Bez wątpienia zaletą tej rośliny jest możliwość dowolnego jej formowania.

Trzmielina oskrzydlona – uprawa i wymagania rośliny

Trzemielina oskrzydlona należy do krzewów łatwych w uprawie, dlatego może śmiało posadzić ją nawet mało doświadczony ogrodnik. Nie jest to roślina wymagająca, przy czym jest jednocześnie bardzo efektowna. W kwestii podłoża toleruje przeciętne ogrodowe gleby. Dodatkowo jest odporna na suszę i silny mróz.
Aby krzew cieszył pełnią piękna liście muszą mieć możliwość wybarwiania się. A do tego niezbędne jest słońce. W związku z tym trzmielina oskrzydlona to krzew na słoneczne stanowiska. Poradzi sobie jednak też z odrobiną cienia. Dużą zaletą rośliny jest jej odporność na choroby, a także to, że nie wymaga cięcia.

Trzmielina oskrzydlona to niewymagający krzew liściasty idealny do ogrodu. Nasz internetowy sklep ogrodniczy oferuje wiele ciekawych krzewów ogrodowych, w tym idealne krzewy na żywopłot, krzewy liściaste zimozielone. Znajdziesz u nas też dobrej jakości sadzonki roślin szybko rosnących, wieloletnie byliny kwitnące, a także piękne pnącza i egzotyczne trawy ozdobne. Nasz sklep ogrodniczy online dba, aby wszystkie rośliny były zdrowe i wysyłane z odpowiednim zabezpieczeniem.  

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-3 z 3 pozycji