Floksy

Floksy sadzonki

Bez wątpienia floksy to jedne z najchętniej sadzonych roślin. Te kwitnące byliny pięknie zdobią ogród niezależnie od gatunku. A jest ich wiele, bo aż ponad 60. To sprawia, że floksy są mocno zróżnicowaną grupą roślin. Dlatego wybierając sadzonki floksów trzeba zwrócić uwagę na ich indywidualne wymagania i preferencje.

zobacz więcej...

Jeśli stworzysz floksom odpowiednie warunki te wieloletnie byliny ozdobne będą efektowną dekoracją. Floksy sadzonki, floksy do ogrodu, floksy odmiany – szukając floksów warto wiedzieć, że nazywane są one również płomykami. Skąd pochodzi ta nazwa? Floks po łacinie to phlox, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy właśnie płomień.

Urządzając swój ogród warto uzupełniać płomykami nasadzenia z iglaków czy roślin liściastych. Floksy prezentują się znakomicie również w towarzystwie traw ozdobnych. Tworzą oryginalne kompozycje z miskantami czy rozplenicami. Znajdziesz je w naszym internetowym sklepie ogrodniczym. U nas kupisz online ozdobne rośliny do ogrodu. Mamy w ofercie wiele gatunków i odmian roślin popularnych jak i trudno dostępnych.

Floksy sadzonki i odmiany

Płomyki to wieloletnie rośliny ozdobne, które charakteryzują różnej wysokości pędy z kwiatami. Sięgają od 10 cm nawet do 130 cm. Przykładem niskiego floksa jest floks szydlasty Candy Stripes. Ta bylina o pokładającym się pokroju nie przekracza 15 cm. Jego subtelne jasnoróżowe kwiaty tworzą gęste kobierce. Z kolei delikatne pędy pokładają się na ziemi i rozrastają. Dzięki temu są fantastyczną rośliną na skalniaki. Jeśli natomiast wolisz nieco ciemniejsze kwiaty, idealny będzie floks szydlasty Fort Hill. Smukłe ciemnozielone liście i drobne jasnofioletowe kwiatki na płożących pędach tworzą bajkowe barwne dywany. Na uwagę zasługuje również floks kanadyjski. Jest to nieco wyższa bylina ozdobna. Jej wysokość ma około 30 cm. Płomyk kanadyjski przypadnie szczególnie do gustu osobom lubiącym niebieski. Pięciopłatkowe kwiaty obsypują roślinę od kwietnia do czerwca. Z kolei jej piękny zapach sprawia, że jest ona wyjątkowo lubiana przez motyle. Jeśli natomiast szukasz byliny, która kwitnie na biało spodoba Ci się floks szydlasty White Delight. To odmiana płomyka płożąca dorastająca do 15 cm.

Sadzonki floksów online kupisz w Garden Park

Kupując floksy warto wiedzieć, że ta dekoracyjna bylina pochodzi z Ameryki Północnej. Tam płomyki były nie tylko rośliną ozdobną. Były wykorzystywane również jako składnik lekarstw. W naturalnych warunkach floks rośnie na wilgotnych i żyznych glebach. Dlatego upodobał sobie np. łąki. Jeśli chcesz, aby sadzonki floksów zmieniły się w okazałe kwiatowe dywany trzeba zapewnić im podobne warunki.

Płomyki dobrze czują się na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Jednak odmiany o jasnych kwiatach zdecydowanie dłużej będą kwitły w miejscach, gdzie nasłonecznienie jest mniejsze. Żeby jak najdłużej cieszyć się kobiercami kwiatów należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej wilgotności podłoża. Nawet krótkie przesuszenie rośliny powoduje przysychanie liści i kwiatów.

Ogrodniczy sklep online Garden Park to gwarancja pięknych, trwałych i zdrowych roślin. 

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-9 z 9 pozycji