Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 0,00 zł - 18,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Irgi

Irga

Jeśli szukasz mniejszych roślin ogrodowych, irga to niewysoki ozdobny krzew. Należy do rodziny różowatych. Irgi mają zwykle pokroje krzaczaste lub płożące. A popularność zyskały m.in. ze względu na łatwość uprawy i małe wymagania glebowe. Dlatego z pewnością polubi je nawet najmniej wprawiony ogrodnik.

zobacz więcej...

Irga ma drobne listki koloru ciemnozielonego. W maju pojawiają się białe kwiaty lub różowe. Natomiast jesienią, kiedy pojawiają się owoce, irga wygląda najatrakcyjniej. Owoce nie są jadalne, ale z pewnością urzekające. Gęsto zdobią krzew pięknymi czerwonymi barwami. Potrafią utrzymać się na roślinie wyjątkowo długo! I choć irga przywędrowała do Polski aż z Chin, świetnie sobie radzi w naszych warunkach klimatycznych. 

Gęsto posadzone krzewy irgi znacząco zwalczają ilość chwastów, więc doskonale nadają się jako rośliny okrywowe. Są to również rośliny dobre na skarpy lub pomiędzy większe odmiany. Irga świetnie się odnajdzie także w ogrodach skalnych – na przykład wspólnie z rozchodnikami  i floksami. Irga chętnie jest też wykorzystywana na terenach zieleni miejskich. To dość trudne warunki dla roślin, ale irgi to odporne krzewy i radzą sobie w nich bardzo dobrze.

Irga sadzonki online w Garden Park.

Ogromną zaletą irgi jest to, że wiele odmian to rośliny zimozielone i dzięki temu zdobią ogrody przez cały rok tworząc zielone kobierce. A jakie odmiany oferuje nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park? Irga Drobnolistna, to najpopularniejsza odmiana. Jej listki (jak sama nazwa wskazuje) są drobne, pojedyncze, błyszczące, o kolorze ciemnozielonym. Kwiatki białe, promieniste, przeważnie wyrastające pojedynczo z kątów liści. Owoce natomiast są szkarłatnoczerwone i stanowią pokarm dla dzikich ptaków.

Irga purpurowa Variegatus, to kolejna piękna odmiana jaką mamy do zaoferowania. Posiada jasnozielone listki, które jesienią przebarwiają się na czerwono. Natomiast irga Mooncreeper jest odmianą o błyszczących liściach i karminowych owocach. Z kolei irga Coral Beauty to zimozielona roślina, która latem kwitnie na biało. Zaś we wrześniu obsypana jest jaskrawoczerwonymi owocami. Ten ozdobny krzew nadaje się także do większych donic. Posiadamy także w sprzedaży mniej popularne odmiany irgi takie jak: irga Major, która jest intensywnie zielona, irga Rozesłana Rami wyjątkowo szybko rozrastająca się. Irga Little Beauty to prawdziwa piękność prosto ze Szwecji, podobnie jej krewna irga Skogholm. Zachwyca każdego swoimi łukowato wygiętymi pędami.

Krzew irga - uprawa i wymagania

Niezależnie od odmiany irga jest bardzo tolerancyjna i znosi nawet niekorzystne warunki. Jednak jeśli zależy Ci na tym, aby obficie kwitła i pięknie owocowała, należy wybrać jej miejsce nasłonecznione lub jasny półcień. Warto też zaznaczyć, że irga to roślina odporna na mróz. Jakie podłoże lubi? Każde! I właśnie za to jest tak ceniona. Choć jak każda inna roślina ma upodobania i najlepiej będzie się czuła na glebie żyznej, przepuszczalnej. Ponieważ jedyne czego ten ozdobny krzew nie lubi, to zastoju wody. Krzewy irgi nie wymagają przecinania. To wszystko sprawia, że dla wielu ogrodników irga jest rośliną po prostu doskonałą.

Nasz internetowy sklep ogrodniczy ma w ofercie również inne ozdobne rośliny do ogrodu. Amatorzy krzewów zimozielonych znajdą tu rośliny do swoich ogrodów. Tak jak ci, którzy uwielbiają wieloletnie byliny kwitnące.  

Irga sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-9 z 9 pozycji