Hortensja ogrodowa

Hortensja ogrodowa

Każdy pasjonat ogrodnictwa wie, że hortensja ogrodowa to jeden z najładniejszych krzewów ozdobnych. Jest on wyjątkowo interesujący ze względu na niezwykłe kwiaty, które mogą być białe, różowe, czerwone, niebieskie czy fioletowe. Te wieloletnie krzewy ozdobne lubiane są przez właścicieli ogrodów nie tylko ze względu na piękne barwy. Ważne jest też, że można cieszyć się nimi przez całe lato, aż do jesieni. 

zobacz więcej...

Kupując sadzonki hortensji ogrodowej możesz stworzyć naprawdę ciekawe aranżacje. Krzew sadzony pojedynczo może stanowić centralny punkt przestrzeni. Natomiast te rośliny liściaste umiejscowione obok siebie stworzą oryginalny szpaler. Niektórzy wielbiciele tego gatunku są zdania, że to również świetny krzew na żywopłot, oczywiście nietypowy. Nie będzie on wysoki, ponieważ odmiany hortensji ogrodowej osiągają od 1 m do 1,5 m.

Hortensja ogrodowa to też swoistego rodzaju wyzwanie dla właścicieli. Ten wieloletni krzew ozdobny może mieć rozmaite kolory kwiatów. I co ciekawe możesz mieć na nie bezpośredni wpływ. Kluczowe znaczenie odgrywa tu kwasowość gleby, na której rosną hortensje ogrodowe. Większa oznacza niebieskie i fioletowe kwiaty. Z kolei podłoże bardziej zasadowe to szansa na odcienie czerwieni.

Hortensja ogrodowa sadzonki online w Garden Park

Nasz internetowy sklep ogrodniczy ma w ofercie piękne i trwałe sadzonki hortensji ogrodowej. Jeśli chcesz mieć wpływ na kolor jej kwiatów wybierz sadzonki hortensji ogrodowej Forever. Podłoże odkwaszone pozwoli uzyskać kwiatostany różowe. Natomiast gleba kwaśna sprawi, że wybarwią się one na błękit.

Garden Park dostępna jest też hortensja ogrodowa Masja sadzonka 2-letnia. To dekoracyjny krzew, który zwraca uwagę obfitym kwitnieniem i kolorami. Kwiaty bowiem przechodzą od różu do intensywnej czerwieni. Jeśli zaś lubisz nowości, zachwyci Cię hortensja ogrodowa o tęczowych barwach. Mowa o Schloss Wackerbath. Hortensja ogrodowa sadzonka 3-letnia, którą oferujemy dorasta do 1 m wysokości, a popularność zyskuje właśnie dzięki niepowtarzalnym kwiatom. Mienią się one hipnotyzującymi kolorami.

Na uwagę zasługuje też Soeur Therese. To hortensja ogrodowa do uprawy pojemnikowej. Oczywiście idealna również do dekoracji rabat. W czasie kwitnienia oczarowuje białymi kwiatostanami, by pod koniec zadziwiać lekkim różem.

Hortensje ogrodowe sadzonki, uprawa, wymagania

Uprawa hortensji ogrodowej nie jest skomplikowana ważne jednak, aby posadzić ją w odpowiednim miejscu. Te wieloletnie krzewy ozdobne preferują gleby przepuszczalne, próchniczne i wilgotne. Lubią miejsca słoneczne lub półcienistych. W drugim przypadku trzeba wziąć pod uwagę, że mniej słońca to gorsze kwitnienie. Wybierając sadzonki hortensji ogrodowych trzeba liczyć się też z tym, że rośliny te należy nawozić. Pamiętać trzeba o tym zarówno w czasie wzrostu jak i kwitnienia. Wówczas istotne jest również zadbanie o odpowiednie nawadnianie krzewu. Ze względu na obfite kwitnienie i mnogość liści braki wody szybko są widoczne, ponieważ roślina zaczyna usychać.

Nasz sklep ogrodniczy online ma też w ofercie m.in. hortensje bukietowe sadzonki, hortensje omszone, hortensje krzewiaste sadzonki, dębolistne, czy piłkowane. 

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-6 z 6 pozycji