Turzyce

Turzyce

Wieloletnie rośliny ozdobne zielne o wyjątkowo ciekawym wyglądzie to z pewnością turzyce. Znajdziesz je w naszym ogrodniczym sklepie online w zakładce trawy. Turzyce należą do rodziny botanicznej (ciborowatych) i w związku z tym różnią się nieco od popularnych ozdobnych traw. Mają inne ułożenie liści i kształt łodyg. Inna jest również budowa kwiatów.

zobacz więcej...

Turzyce też zakwitają wcześniej niż większość traw. Kwitnienie przypada na czas od kwietnia do czerwca, gdzie trawy dekoracyjne zdobią ogrody latem lub jesienią. W przypadku turzyc kwiaty jednak nie stanowią głównej ozdoby rośliny.

Na świecie występuje aż 1800 gatunków turzyc, a w Polsce możemy spotkać około 100 z nich. Turzyce w naturze rosną na łąkach, porastają tereny przy zbiornikach wodnych, rzekach, jeziorach, stawach. Można spotkać je też w górach, lasach, a nawet nadmorskich terenach piaszczystych. Turzyce ogrodowe nie są jeszcze bardzo popularne, ponieważ wiele odmian pojawiło się dopiero w XXI wieku. Z pewnością są to jedne z ciekawszych roślin ozdobnych. Liczne odmiany turzyc do sadzenia w ogrodach oferuje nasz sklep ogrodniczy online Garden Park.

Turzyce sadzonki online dobrej jakości w Garden Park 

Spośród licznych gatunków turzyc do ogrodów polecane są przede wszystkim te o najbardziej dekoracyjnych liściach. Wśród nich na uwagę zasługuje turzyca palmowa Little Migde. Ta miniaturowa roślina ozdobna jest zwarta, ma kulisty pokrój i nie przekracza 50 cm. Nazwa jej wywodzi się stąd, że turzyca palmowa Little Migde ma pojedyncze pędy przypominające właśnie malutkie palemki.

Inna ozdobna roślina z tej grupy to turzyca Morrowa Ide Dance. Z uwagi na swoje pochodzenie nazywana jest też turzycą japońską. Ta zimozielona turzyca tworzy szerokie i gęste kępy rozrastające się nawet do 2 m. Turzyca Ide Dance nie jest wysoka. Dorasta do 30–40 cm. Jej dwubarwne liście łukowato przewieszają się na wszystkie strony. Turzyca Ice Dance to wyjątkowo dekoracyjna roślina. 

Jeśli natomiast marzy Ci się zaskakująca turzyca, to z pewnością wrażenie zrobi na Tobie turzyca Milk Chocolate. Ma charakterystyczne brązowe liście. Ta miniaturowa roślina ozdobna nie rośnie większa niż 30 cm. Interesująca jest również turzyca oszimska Evergold. Charakterystyczne dla niej są kremowe paski biegnące przez środek blaszek liściowych. Warto zaznaczyć, że turzyca oszimska jest gatunkiem odpornym na choroby i szkodniki.

Turzyce uprawa i wymagania roślin ozdobnych

Turzyce to bardzo zróżnicowana grupa roślin ozdobnych. Te najwyższe dorastające do 1-1,4 m i mogą być świetnym tłem dla niższych traw i bylin. Natomiast niskie turzyce to idealne rośliny na obwódki. Nadają się również do ogródków skalnych i jako ozdobna trawa pojemnikowa.
Kupując sadzonki turzyc weź pod uwagę, że rośliny te lubią stanowiska słoneczne. Wówczas ciekawiej wybarwiają się liście. Dobrze rosną też w miejscach zacienionych, ciepłych i osłoniętych od wiatru. Natomiast optymalne gleby dla tych roślin to te przepuszczalne, średnio żyzne i umiarkowanie wilgotne. Należy unikać sadzenia turzyc na terenach podmokłych i okresowo zalewanych.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park to również inne rośliny zimozielone i trawy ozdobne. Mamy w sprzedaży miskanty chińskie, sadzonki rozplenic, ostnic, a także trawy pampasowe białe i różowe. Wszystkie sadzonki traw są najwyższej jakości i wysyłane są odpowiednio zabezpieczone. 

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji