Liriope

Liriope

Liriope jest jedną z bardziej zaskakujących roślin ogrodowych. Są to wyjątkowo interesujące byliny zimozielone, jednak spotykane jeszcze stosunkowo rzadko. Liriope oferują tylko nieliczne sklepy ogrodnicze i szkółki. Natomiast w Stanach Zjednoczonych liriope szafirkowata cieszy się niesamowitą popularnością. W Polsce jest wciąż nowością.

zobacz więcej...

Zastanawiasz się w jakich miejscach liriope będzie wyglądała najlepiej? Bez wątpienia to bylina do ogrodu jak i do zieleni miejskiej. Uroku doda rabatom, parkom i skwerom. Jest też odpowiednia do tworzenia obwódek i szpalerów. Dlatego niezwykle wygląda wzdłuż ścieżek i dróżek.
Wśród ogrodników liriope zyskała określenie szafirkowata. Wynika to oczywiście z tego, że przypomina ona znane wszystkim szafirki. Sadzona jest też z ozdobnymi trawami. I podobnie jak one jest bardzo modną byliną.

Liriope Big Blue sadzonki online w Garden Park

Lirope szafirkowata lubi towarzystwo rozmaitych bylin. Z wieloma gatunkami tworzy oryginalne kompozycje. Jednak posadzona samodzielnie również robi wrażenie. Wybierając rośliny towarzyszące tej bylinie pamiętaj że osiąga ona około 40 cm.

Na uwagę zasługuje z pewnością liriope Big Blue. Ta bylina o kępiastym pokroju ma długie ciemnozielone lancetowate liście. Stanowią one doskonałe podkreślenie ciemno filetowych gęstych kwiatów. Liriope muscari Big Blue stanowi również ciekawe rozwiązanie jako roślina okrywowa. Kupując sadzonki liriope Big Blue możesz wykonać nasadzenia już w kwietniu. Natomiast efektownymi kwiatostanami liriope muscari będzie zachwycała przede wszystkim latem. Wówczas z wnętrza kęp wychodzą wyższe łodygi. A w lipcu obsypują je drobne fioletowe kwiatuszki. Przypominają one właśnie wiosenne szafirki. Przy sprzyjających warunkach kwitnienie byliny ozdobnej będzie bardzo długie.

Liriope sadzonki, wymagania i uprawa

Liriope szafirkowa powinna mieć stanowiska cieniste lub półcieniste. Dlatego z powodzeniem ozdobisz nią ciemniejsze zakątki ogrodu lub zacienione otoczenie domu. Szukając stanowiska dla tej zimozielonej rośliny weź też pod uwagę, że dobrze jest osłonić ją od wiatru. Jeśli posadzisz liriope w donicach możesz ustawić ją w dogodnym miejscu na tarasie lub balkonie.
Ta ozdobna bylina kwitnąca potrzebuje gleby bogatej w składniki pokarmowe. Dodatkowo podłoże powinno być żyzne, lekko przepuszczalne i wilgotne.
Ojczyzną liripoe jest Wschodnia Azja. W Chinach, Japonii i Korei rośnie dziko w cienistych lasach oraz na wzniesieniach.

Liriope sadzonki online kupisz w Garden Park. Internetowy sklep ogrodniczy oferuje też inne zimozielone byliny, długo kwitnące kwitnące rośliny, byliny do cienia i na słońce. Kupisz tu również dobrej jakości sadzonki roślin owocowych, a także modne trawy ozdobne i dekoracyjne pnącza. Dbamy, aby wszystkie rośliny były jak najwyżej jakości. Dlatego współpracujemy tylko ze sprawdzonymi dostawcami. Natomiast we własnej szkółce zapewniamy profesjonalną hodowlę roślin.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji