Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 0,00 zł - 149,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

kolor kwiatu

kwitnienie

Świerki

Świerki 

Świerki to wiecznie zielone rośliny, które mają formę krzewów lub drzew. Posadzone w ogrodzie będą zieloną ozdobą przez cały rok, a dodatkowo nie przysporzą ani pracy ani zmartwień. Projektując ogród należy jednak zawsze wziąć pod uwagę rozmiar roślin ponieważ, w zależności od odmiany, potrafią znacząco wypełnić przestrzeń.

zobacz więcej...


W Polsce w naturze występuje świerk pospolity, który rośnie w lasach na Mazurach, Suwalszczyźnie, w Puszczy Białowieskiej i na południu Polski do wysokości 1600 m npm.

Świerki jak najbardziej mogą mieć towarzystwo. Co posadzić ze świerkiem? Na pewno w ich otoczeniu będą dobrze czuły się byliny i różne krzewy liściaste, takie jak irgi czy berberysy. Ze świerkami komponują się również zimozielone krzewy takie jak jałowce i rośliny wrzosowate, na przykład pieris japoński. Zarówno sadzonki świerków, jak i innych roślin iglastych oferuje nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park. Sadzonki roślin online, które wysyłamy zawsze są starannie wyselekcjonowane. Dbamy, aby wszystkie były zdrowe i odpowiednio zabezpieczone do transportu.    

Świerki sadzonki online – internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jaki wybrać świerk do ogrodu? Z pewnością polecić możemy świerk pospolity, który jest powszechnie spotykany. To drzewo szybko rosnące, jednak nie jest to jedyna zaleta. Świerki są także wyjątkowo uniwersalne, dzięki czemu pasują do ogrodów urządzanych w różnych stylach. Świerki śmiało można sadzić jako solitery lub jako rośliny na żywopłot. Wówczas należy zadbać na ich odpowiedni rozstaw.
Ciekawą propozycją jest świerk pospolity Acrocona o pięknym kolorze igieł, a dodatkowo ozdobiony efektownie wyglądającymi szyszkami.

Warta uwagi jest też miniaturowa odmiana świerku - świerk biały Daisy's White. Ma żółto-białe przyrosty i nie przekracza 80 cm. Dlatego świerk biały Daisy's White to także atrakcyjna roślina do ogrodów skalnych. Sprawdza się też jako roślina pojemnikowa. Inna piękna odmiana świerku białego to świerk biały Rainbow's End. Ten karłowaty świerk ma również wyjątkowo interesujące przyrosty. Natomiast jeśli szukasz rośliny o szybszym tempie wzrostu, wybierz świerk biały Conica.

Świerki – wymagania i uprawa rośliny 

Świerki warto mieć w ogrodzie ponieważ to rośliny zimozielone, a mnogość odmian daje ogromne możliwości aranżacji. Poza wymienionymi, w ogrodach sprawdza się też świerk serbski, czy świerk kłujący. Niezależnie, na który zdecydujesz się, świerki potrzebują dużo światła. Dlatego sadzić je trzeba w miejscach mocno nasłonecznionych. Jeśli roślina ma zbyt dużo cienia zaczyna gubić igły i jest podatna na choroby.
Wybierając świerk zwróć uwagę na jego indywidualne preferencje dotyczące podłoża. Ważne jest też, aby pamiętać o podlewaniu tych roślin również zimą, ale tylko kiedy dni są w miarę ciepłe.

Ogrodniczy sklep online Garden Park posiada w swojej ofercie rozmaite rośliny zimozielone. Znajdziesz u nas też krzewy mrozoodporne i wieloletnie byliny. Mamy też piękne pnącza i egzotyczne trawy ozdobne.  

 

Świerki sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park.

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-7 z 7 pozycji