Liliowce

Liliowce

Zastanawiasz się jakie są najbardziej popularne i lubiane byliny ogrodowe? Z pewnością w takim zestawieniu znajdują się liliowce. Wielu pasjonatów roślin ozdobnych nie wyobraża sobie ogrodu bez liliowców. Trudno się temu dziwić, ponieważ najpiękniejsze liliowce skutecznie kradną serca wielbicieli kwiatów. 

zobacz więcej...

Liliowce obejmują 16 gatunków, a ich naukowa nazwa brzmi hemerocallis. Jest ona połączeniem dwóch słów oznaczających dzień i piękno. Interpretując to dosłownie wychodzi nic innego, jak „piękno dnia”. Ma to swoje uzasadnienie ponieważ pojedynczy kwiat liliowca kwitnie jeden dzień. Stąd też można spotkać się z tym, że liliowce określane są też jednodniowymi liliami.
Najpiękniejsze liliowce bez wątpienia prezentują się oszałamiająco. A ich uroda współgra z różnymi bylinami. Liliowce możesz posadzić m.in. z tawułami, trytomamifunkiami czy przetacznikami. Te wieloletnie byliny ogrodowe wyjątkowo będą wyglądały również z trawami ozdobnymi takimi jak miskanty lub rozplenice. Efektownym tłem będą dla liliowców także iglaki.

Najpiękniejsze liliowce sadzonki online w Garden Park

Liliowce charakteryzuje duża liczba kwiatostanów i jeszcze większa ilość pąków. Ze względu na to okres kwitnienia liliowców trwa kilka tygodni. Poza zachwycającymi kwiatami liliowce przykuwają uwagę również dekoracyjnymi liśćmi. Jeśli szukać podobieństw, to liliowce kształtem bardzo przypominają lilie, choć zwykle są nieco mniejsze i nie mają typowego dla nich zapachu.

Jakie są najpiękniejsze liliowce? Oczywiście uroda poszczególnych odmian jest kwestią gustu. Kwiaty liliowców różnią się zarówno kształtem jak i kolorem. Można spotkać kwiatostany okrągłe, lejkowate, a nawet trójkątne. Kolory też są rozmaite, od jednokolorowych po wielokolorowe kwiatostany. Jeśli potrzebna jest Ci bylina kwitnąca na żółto, zwróć uwagę np. na liliowiec Double River Wye (liliowiec Ludmiła) lub liliowiec Stella De Oro. Natomiast jeżeli interesuje Cię energetyzująca czerwień wybierz sadzonki liliowców Mallard lub Pardon Me. Z kolei delikatnymi pastelami uwiodą Cię liliowiec Luxury Lace czy jedna z najnowszych odmian liliowca liliowiec Lacy Doil.

Liliowce sadzonki – długowieczne byliny kwitnące

Duże kwiaty liliowców to największa ozdoba tej rośliny. Jednak popularna jest nie tylko za ich sprawą. Wybierając sadzonki liliowców warto wiedzieć, że to bylina długowieczna. Może ona rosnąć w jednym miejscu nawet około 30 lat. I co ważne, nie wymaga przy tym odmładzania.

Jakie warunki należy zapewnić liliowcom w ogrodzie? Kupując sadzonki liliowców miej na uwadze, że to byliny lubiące słoneczne lub lekko półcieniste miejsca, ale poradzą sobie też w cieniu. Poza tym to kwitnące byliny ogrodowe, które mają niewielkie wymagania uprawowe. Dodatkowo cechują je również duże zdolności przystosowawcze. Nie bez znaczenia jest też to, że te ozdobne byliny odporne są na choroby i szkodniki.
W naturze liliowce występują w Azji, gdzie młode liście i kwiaty mają też zastosowanie w kuchni.

Ogrodniczy sklep internetowy Garden Park ma w swojej ofercie również ciekawe pnącza, dobrej jakości rośliny owocowe i inne, które będą doskonałą ozdobą otoczenia.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-10 z 10 pozycji