Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 0,00 zł - 37,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Budleje

Budleja

Jeśli chciałbyś obserwować rozmaite gatunki motyli w swoim ogrodzie budleja sprawi, że będziesz miał ich pod dostatkiem przez cały okres jej kwitnienia. Efektowna roślina do ogrodu? Szybko rosnąca roślina do ogrodu? Taka, która nie wymaga wiele od ogrodnika? To dokładnie krzew budleja! Wyrasta do 4 metrów, ma rozłożysty pokrój, a końce jej pędów uginają się pod ciężarem kwiatostanów.

zobacz więcej...

Kształtem oraz kolorami bardzo przypominają one kwiaty bzu. Z kolei liście budlei są jajowato-lancetowate, koloru zielonego, jaśniejsze od spodu. Opadają późną jesienią. 

Zastanawiasz się, co posadzić obok budlei? Pięknie prezentuje się nawet pojedynczo, ponieważ jest to roślina bardzo dekoracyjna. Ale jeśli chcesz dosadzić jej towarzystwo, to z całą pewnością doskonale będzie się czuć i wyglądać wśród innych dużych roślin liściastych. Na przykład takich jak wysokie gatunki astrów lub rozchodnik karpacki. Idealne będą też niższe kwitnące latem rośliny o miododajnych kwiatach, np. szałwialawenda wąskolistna, lewkonia letnia lub barbula. W takim towarzystwie budleje sprawią, że Twój ogród nabierze bajkowego charakteru. 

Sadzonki budlei online w Garden Park

Nie bez powodu budleja nazywana jest potocznie motylim krzewem, bowiem słodki zapach jej kwiatów wabi roje kolorowych motyli. Ta ozdobne roślina ogrodowa pochodzi z umiarkowanych i tropikalnych rejonów wschodniej Azji, Ameryki Południowej i Afryki. W Polsce uprawiane są dwa gatunki budlei: budleja Dawida i budleja skrętolistna. Jak to zwykle w ogrodnictwie bywa, oba gatunki posiadają wiele odmian. 

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje dobrze ukorzenione sadzonki roślin online takich odmianach jak: budleja Weyeriana Sungold sadzonki, która ma rzadko spotykany złoty kolor, mrozoodporna budleja skrętolistna Alternifolia sadzonki, czy absolutnie zachwycająca budleja Dawida Flower Power. Warte uwagi są też budleja Dawida Royal Red, budleja Flutterby Pink i jej siostrzana wersja budleja Flutterby Lavendero kwiatach przypominających lawendę. Ciekawe są również budleja skrętolistna klasyczna o liliowym kolorze, budleja Dawida White Profusion o dużych białych kwiatostanach, budleja Dawida Snow White, również biała, ale o drobniejszych kwiatostanach. Niezwykłe są też budleja Trójkolorowa - zestaw 3 sadzonek, budleja Dawida Harlequin o romantycznym odcieniu pudrowego różu, budleja Dawida Butterfly Tower o kwiatach burgundowych, budleja Dawida Sugar Plum o największych kwiatostanach koloru amarantowego i wiele innych odmian.

Budleja - pielęgnacja i wymagania

Budleja lubi stanowisko słoneczne. Nie ma specjalnych wymagań, ale najlepiej czuje się na glebie żyznej, przepuszczalnej, gliniasto-piaszczystej, lekko wilgotnej. Natomiast odczyn powinien być zbliżony do obojętnego. Wtedy budleja rośnie i kwitnie najobficiej. Aby tak było należy też ją podlewać w czasie dużej suszy. 

W kwestii pielęgnacji budleje wymagają cięcia na wiosnę po przymrozkach. Najlepiej do pół metra nad ziemią, gdyż dzięki temu roślina mocno się rozkrzewia. Warto pamiętać, aby po każdym zabiegu cięcia zasilać budleje nawozem azotowym i obowiązkowo podlać. Ta piękna roślina ogrodowa nie powinna być przycinana na jesień, ponieważ zdąży puścić młode pędy, które przemarzną.  Zimą można ewentualnie usunąć przekwitłe kwiatostany. Oprócz tego warto zabezpieczyć krzew poprzez stworzenie wokół małego kopczyka. Młode sadzonki budlei nie są w pełni mrozoodporne, dlatego dobrze jest osłonić je na zimę. Później nie jest już to wymagane.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park posiada też inne ciekawe krzewy ozdobne do ogrodu, krzewy na żywopłot i mnóstwo innych ciekawych roślin. Jeśli chcesz, aby Twój ogród zachwycał cały rok zwróć uwagę na rośliny liściaste zimozielone, a także na wieloletnie byliny kwitnące, które są niezastąpioną dekoracją.

 

Budleje sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-22 z 22 pozycji