Budleja dawida "Pink Delight"

15,99 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Budleja to jeden z najbardziej bujnie kwitnących krzewów. Budleje kwitną w pełnej kolorystyce. Wyróżniamy kwiatostany białe, purpurowe, niebieskie, fioletowe, o kolorystyce tęczowej. W zależnosci od odmiany dorastają do różnych wysokości oraz szerokości.

Budleja Pink Delight - motyli krzew

Budleja "Pink Delight" to krzew dorastający do 3 metrów wysokości. Oczywiście możemy ją dowolnie formować i przycinać ograniczając jej wysokość. Cechą charakterystyczną jest delikatnie różowy kwiat, który długością dorasta do 30 - 40 cm oraz jasno zielony liść. Kwitnie bardzo obficie, rodząc na jednym krzewie nawet kilkadziesiąt ogromnych kwiatów.

Budleja, motyli krzew – wysadzanie i uprawa

Budleję wysadzamy do gruntu w temperaturach od +5 do + 25 st C. W ciepłe dni unikamy godzin południowych o największym natężeniu promieni słonecznych. Wykopujemy dołek o 30 cm głębokości i wysadzamy roślinę tak żeby powierzchnia ziemi w donicy była na wysokości gruntu. Po wysadzeniu podlewamy obficie wodą tak, żeby ziemia otaczająca bryłę korzeniową się oberwała. Budleję tniemy wiosną krótko. Krzew skracamy o 70 % wysokości. Proszę się nie martwić, dzięki temu zabiegowi roślina się bardziej rozkrzewi, uformuje a także wzrośnie jej tempo wzrostu. Na zimą przez pierwsze lata zaleca się budleje okrywać agrowłókniną zimowa (50g), zapobiega ona przed nagłymi spadkami temperatury oraz zimnym, suchym wiatrem.

Budleja dawida - gdzie sadzić?

Kupując budleję należy zapewnić jej odpowiednie stanowisko. Nie tak bardzo istotna jest gleba jak miejsce wysadzenia. Wszystkie gatunki budleji powinny rosnąć na terenie osłoniętym od wiatru. Budleja nie lubi przeciągów, szczególnie zimą, kiedy to młode sadzonki powinniśmy okryć agrowłókniną (owijając ją w tzw. laleczkę), co pozwoli przetrwać podczas gwałtownych spadków temperatury oraz osłoni ją przed wiatrem.

Więcej o budlejach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia davidi Pink Delight.

Wysokość: 300 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: posiada
Cięcie: wiosna, silne cięcie
Doniczka P9

Opis

kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
niebieski