Pięciornik Nepalski Miss Wilmott
Pięciornik Nepalski Miss Wilmott sadzonka
Pięciornik Nepalski cena
Pięciornik Nepalski cena
Pięciornik Nepalski gdzie kupić
Pięciornik Nepalski sklep
Pięciornik Nepalski Miss Wilmott
Pięciornik Nepalski Miss Wilmott sadzonka
Pięciornik Nepalski cena
Pięciornik Nepalski cena
Pięciornik Nepalski gdzie kupić
Pięciornik Nepalski sklep

Pięciornik Nepalski Miss Wilmott

15,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Pięciornik nepalski Miss Willmott 

Pięciornik nepalski Miss Willmott (łac. potentilla nepalensis Miss Willmott), roślina dla wszystkich, którzy lubią intensywne kolory w swoim ogrodzie. Ta niewysoka bylina powstała w Wielkiej Brytanii w 1920 roku. Od tamtej pory cieszy się ogromną popularnością wśród ogrodników. Pięciornik nepalski Miss Willmott osiąga 50 cm wysokości i ma kępiasty pokrój. Kwiaty ma w odcieniach karminowo-różowych z intensywniejszym zabarwieniem w centralnej części. Ich płatki charakteryzują się fantazyjnie wyciętymi krawędziami, dodatkowo delikatnie falującymi. To nadaje im subtelnego wyglądu. Z kolei pięciodzielne liście przypominają swoim kształtem te u poziomki lub truskawki. Mają głęboki odcień zieleni i są owłosione zarówno od góry, jak i od spodu.
Pięciornik nepalski Miss Willmott kwitnie od czerwca do września.

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park posiada w swojej ofercie także sadzonki pięciornika krzewiastego w wielu odmianach, np. pięciornik Abbotswoodpięciornik krzewiasty Gold Star a także inne ogrodowe byliny kwitnące.

Sadzonki pięciornika nepalskiego Miss Willmott – stanowisko

Pięciornik nepalski Miss Willmott najlepiej rozwija się na nasłonecznionym i wyeksponowanym stanowisku. Takie miejsce zapewnia lepsze wybarwienie, czyli intensywniejsze kolory kwiatów. Warto też wiedzieć, że pięciorniki nepalskie są odporne na krótkotrwałe susze. Dodatkowo w naszych warunkach klimatycznych roślina skutecznie przetrzymuje okres zimowy, co czyni go rośliną typową dla obszarów górskich.

Pięciornik nepalski Miss Willmott – uprawa

Pięciorniki nepalskie są roślinami bardzo łatwymi w uprawie i nie wymagają specjalnych warunków. Doskonale radzą sobie w różnych typach gleby ogrodowej, choć najbardziej lubią podłoże żyzne i przepuszczalne. Aby zapewnić pięciornikom optymalne warunki, zaleca się przygotowanie dobrze drenowanego podłoża z dodatkiem dużej ilości wapnia.

Pięciorniki nepalskie Miss Willmott – zimowanie

Oprócz swojego uroku, pięciornik nepalski zachwyca swoją wytrzymałością. Jak już wspomnieliśmy jest to roślina mrozoodporna, a to wyjątkowo ważny atut szczególnie w chłodniejszych rejonach kraju. Fakt, że pięciornik Miss Willmott nie potrzebuje ochrony przed zimą, ułatwia jego uprawę.

Pięciorniki nepalskie Miss Willmott sadzonki - sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość: 40-50 cm
Rozstaw: ok. 40 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przeciętna ogrodowa
Odczyn gleby: obojętny
Podlewanie: umiarkowane
Mrozoodporność:  tak
Zapach:  brak
Cięcie:  nie

Doniczka P11 (poj. 1 litr)
191 Przedmioty