Hortensja Krzewiasta 'ANNABELLE' - Sadzonka 2-letnia

hortensja krzewiasta annabelle sadzonki
  • hortensja największy kwiat
  • hortensja annabelle sklep
  • hortensja krzewiasta cena
  • hortensja krzewiasta annabelle sadzonki
Kod Produktu: Doniczka P12 (1 Litr)
Dostępność: 95
mpnDoniczka P12 (1 Litr)193
13,49 zł

Hortensja krzewiasta Annabelle rodzi największy dorastającym nawet do 40 cm średnicy.

Wyjątkowa odmiana hortensji krzewiastej o niezwykle efektownych, kremowo - białych kwiatach, osiągających średnicę nawet do 40 cm. Gigantyczne kuliste kwiatostany zdobią krzew przez 3 miesiące - od czerwca do września. Hortensja krzewiasta Annabelle to jeden z nielicznych hortensji, która doskonale odnajduje się w naszym umiarkowanym klimacie. Kwitnąc na pąkach tegorocznych zawsze zakwita.

Hortensja ozdobna Annabelle - dlaczego właśnie ona?

Nazwa łacińska: Hydrangea Arborescens Annabelle.

Krzewiasta Annabelle osiąga wysokość od 1,0 do 1,5 m. Po ulewnych deszczach duże i ciężkie kwiatostany często się wyginają, lub pokładają na ziemi, dlatego, aby temu zapobiec należy podpierać krzew palikami. Preferuje stanowiska półcieniste. Na stanowisku mocno nasłonecznionym będzie wymagała codziennego, obfitego podlewania.

Hortensja Ozdobna Annabelle - jak się nią zajmować?

Ma dość duże wymagania glebowe. Aby w pełni cieszyć się jej urokiem należy zapewnić jej żyzną, próchniczą glebę o kwaśnym odczynie. Podczas wsadzania najlepiej jest dosypać 1 - 2 wiaderka nieodkwaszonego torfu (do kupienia w worku w sklepie ogrodniczym) i pomieszać z istniejącą ziemią. Annabelle, podobnie jak inne hortensje ozdobne - lubi wilgoć.

Hortensja ozdobna - jakie lubi środowisko?

Efektownie wygląda wsadzona zarówno pojedynczo, jak i w grupie. Pięknie się prezentuje posadzona rzędem wzdłuż alejek, murów, płotów, tarasów, albo w większej grupie na trawniku. Idealna do małych ogródków przydomowych ze względu na osiąganie niewielkich rozmiarów. Jeśli cenisz naturę w delikatnym, aczkolwiek śmiałym wydaniu, to Annabelle, podobnie jak pozostałe hortensje ozdobne sprawi, że Twój ogród zacznie żyć i nasilać uśmiech na Twojej twarzy. I nie tylko Twojej ;-)

Nazwa łacińska : Hydrangea arborescens "Annabelle"

 

 

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
kwaśny
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię
kolor kwiatu
biały
Ocena 
2018-11-08

Bardzo duże kwiaty, przesyłka bez problemu

Ocena 
2018-03-07

Przepięknie kwitnie.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.