Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 5,00 zł - 20,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Borówki amerykańskie

Borówka amerykańska

Borówka wysoka nazywana jest potocznie borówką amerykańską. Określenie to zawdzięcza miejscu, z którego pochodzi. Ten wieloletni owocowy krzew sprowadzony został do Europy z Ameryki Północnej. Szybko zyskał popularność wśród właścicieli ogrodów. Owoce borówki są pyszne i zdrowe i obsypują krzew przez kilka tygodni. A jeśli wybierzesz borówki amerykańskie owocujące w różnym czasie, będziesz mógł cieszyć się jagodami aż do października.

zobacz więcej...


Dodatkowo borówka wysoka to roślina, która również interesująco wygląda. Z jednej strony dzięki granatowym owocom. Z drugiej zaś jej liście malowniczo przebarwiają się jesienią. Do zalet borówki można dorzuć jeszcze dość łatwą uprawę i odporność na mróz.
Jagody borówki amerykańskiej mają wiele właściwości odżywczych i prozdrowotnych. Nie dość, że owoce są smaczne to też małokaloryczne. Obniżają poziom cholesterolu, regulują pracę układu pokarmowego, a w ich wnętrzu oraz skórce ukryte są liczne witaminy i minerały. Borówka amerykańska działa na poprawę pamięci, wspomaga pracę wątroby oraz narządu wzroku. I co ważne działa przeciwnowotworowo.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w swojej ofercie również inne krzewy owocowe do ogrodu. Kupisz u nas jeżyny sadzonki online, maliny sadzonki, jagody kamczackie sadzonki, świdośliwy, żurawiny, pigwowce, porzeczki.

Borówka amerykańska sadzonki online w Garden Park

Jeśli planujesz posadzić borówkę amerykańską warto wiedzieć, że większość jej odmian pochodzi z USA. A znanych jest aż 450. Borówka amerykańska polecana do ogrodu to m.in. borówka amerykańska Bluegold. Dorasta do około 2 m, a owocuje w połowie sierpnia (dostępna jest: borówka amerykańska Bluegold sadzonka 2-letnia). Inny krzew warty uwagi to borówka amerykańska Bluecrop. Jest to najpopularniejsza odmiana borówki amerykańskiej, której owoce dojrzewają od początku sierpnia (dostępne są: borówka amerykańska Bluecrop sadzonka 3-letnia i Bluecrop sadzonka 2-letnia).

Nasz ogrodniczy sklep internetowy posiada również inne odmiany borówki amerykańskiej. Jeśli np. szukasz borówki amerykańskiej o silnym wzroście możesz wybrać odmianę Darrow (dostępna jest: borówka amerykańska Darrow sadzonka 2-letnia). Wpisują się tu również borówka amerykańska Earliblue i borówka amerykańska o silnym wzroście Spartan (dostępna jest: borówka amerykańska Spartan sadzonka 2-letnia.
Jeśli natomiast lubisz wyjątkowo słodkie i aromatyczne owoce idealna będzie borówka amerykańska Duke, a winno słodkie jagody ma odmiana Toro (dostępna jest: borówka amerykańska Toro sadzonka 2-letnia.

Borówka amerykańska wymagania i uprawa

Borówka wysoka wymaga słonecznego stanowiska, wilgotnej gleby i kwaśnego podłoża. Warto przestrzegać tych zasad, żeby cieszyć się obfitym owocowaniem.
Kupując sadzonki borówek wysokich trzeba pamiętać, że system korzeniowy tych roślin jest płytki i przystosowany do gleb wilgotnych. W związku z tym ważne jest regularne podlewanie krzewów. Dodatkowo wiosną powinno się zasilić rośliny odpowiednim nawozem. Jeśli zastanawiasz się czy przycinać te owocowe krzewy, odpowiedź brzmi - przez pierwsze trzy lata należy usuwać jedynie słabe pędy. Natomiast od czwartego roku po posadzeniu trzeba przeprowadzać cięcie prześwietlające.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w sprzedaży nie tylko krzewy owocowe do ogrodu. Znajdziesz u nas również ozdobne krzewy iglaste do ogrodurośliny liściaste szybko rosnące, rośliny liściaste na żywopłot, a także rośliny zimozielone liściaste, wieloletnie byliny kwitnące i wiele więcej.

Borówka amerykańska sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-16 z 16 pozycji