Zawciągi

Zawciąg maritima

Zawciąg maritima to roślina dekoracyjna sprawdzająca się zarówno w parkach, na skwerach jak i w przydomowych ogródkach oraz w ogrodach skalnych. To też często wykorzystywana bylina do wykańczania rabat. Jest ona niewielka i rozrasta się wszerz. Zawcigi posadzone gęsto tworzą kęp. Te z kolei przypominają kwiatowe, miękkie dywany. Trochę podobnie jak macierzanki.

zobacz więcej...

Zawciąg nadmorski lubiany jest przez pasjonatów ogrodnictwa z wielu powodów. Oczywiście najważniejszy to ogromne walory dekoracyjne. Tu też ma znaczenie, że jest to zimotrwała lub częściowo zimotrwała bylina. Dodatkowo jest mało wymagająca w uprawowe i nie potrzebuje skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Kwitnie w maju i w czerwcu.

Zawciąg osiągająca do 10 cm przed kwitnieniem i do 20 cm w czasie kwitnienia. Podobnie jak inne byliny może sąsiadować z różnymi roślinami. Oczywiście, aby tworzyły efektowną kompozycję muszą być odpowiednio dobrane. Zawciągi ładnie wyglądają między innymi z niskimi bylinami skalniakowymi. Zawciąg maritima prezentuje się równie ślicznie w sąsiedztwie floksów czy wspomnianej już macierzanki.

Zawciąg maritima sadzonki do kupienia w Garden Park

Zawciągi różnią się zarówno wielkością jak i kwiatami w zależności od odmiany. Niektóre kwitną na biało, inne jasno różowo, a jeszcze inne na ciemno różowo. Z kolei zawciąg szerokolistny Ballerina Red ma czerwone kwiatostany. Wyglądają wyjątkowo efektownie podkreślane przez intensywnie zielone liście. Tu warto zaznaczyć, że są one bardziej okazałe niż w innych odmianach tego gatunku.

Ta niewielka bylina ogrodowa kwiatostany ma umieszczone na sztywnych i bezlistnych łodygach. Dodatkowo pokrój rośliny jest zwarty. Dzięki temu zawciąg szerokolistny Ballerina Red nie ma tendencji do pokładania się, a dorastać może do ponad 20 cm. 

Wpisując w wyszukiwarkę zawciąg szerokolistny Ballerina Red sadzonki zapewnisz swoim rabatom nie tylko piękny akcent kolorystyczny w ciepłych miesiącach. Jest to bowiem bylina zimozielona, więc będzie wspaniałą ozdobą Twojego ogrodu przez cały rok.

Zawciąg maritima wymagania, uprawa i pielęgnacja

Jeżeli chcesz, aby zawciąg nadmorski kwitł pięknie i intensywnie, a także rozrastał się posadź go w miejscu słonecznym lub lekko zacienionym. Mając dużo słońca kwiatostany wybarwiają się ciekawiej. Wybierając sadzonki zawciągów maritima pamiętaj, że lubią one niezbyt żyzne, ale przepuszczalne gleby. Można je sadzić także na piaszczystych, lekkich podłożach. Nie nadają się jednak na gleby wapienne. Istotne jest, aby zawciąg nadmorski, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, nie przebywał w zastoinach wody. W takich sytuacjach roślina jest podatna na liczne choroby.
Zawciąg maritima występuje naturalnie w północnych rejonach Europy.

Sklep ogrodniczy online Garden Park to również inne zimozielone byliny do ogrodu. Mamy w ofercie rośliny rzadko spotykane w innych szkółkach. Nie brakuje również odmian popularnych. Znajdziesz u nas znane rośliny liściaste zimozielone, rośliny liściaste do ogrodu szybko rosnące czy najlepsze iglaki na żywopłot. Posiadamy też szeroki wybór krzewów, w tym krzewy ozdobne wieloletnie, krzewy zimozielone kwitnące oraz krzewy zimozielone liściaste.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-2 z 2 pozycji