Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 10,00 zł - 23,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Krzewuszki

Krzewuszki

Kiedy wiosna ustępuje miejsca latu, rozkwitają niezwykłe krzewy! Krzewuszki – bo o nich mowa,  rozwijają na swoich długich, sztywnych pędach bajeczne dzwonkowate kwiaty. Ta piękna roślina ozdobna do ogrodu ma kwiaty o urzekających kolorach. Liliowe, białe, czerwone, jasno lub ciemnoróżowe zachwycają miłośników ogrodnictwa na całym świecie.

zobacz więcej...

Oprócz niezwykłych kwiatostanów krzewuszki posiadają również bardzo ozdobne liście. W zależności od odmiany mogą być czerwonobrązowe, zielonożółte, a nawet w kolorze cappuccino. Krzewuszka to dość wysoki krzew ogrodowy, który zwykle osiąga nie więcej niż 3 metry. Natomiast okres jego kwitnienia z reguły przypada na maj i czerwiec.

Krzewuszki są idealnym wyborem do ozdobienia ogrodu posadzone zarówno w grupach, jak i w towarzystwie innych krzewów. Co posadzić w sąsiedztwie krzewuszki? Sprawdzi się kalina, żylistek, kolkwicja chińska, jaśminowiec. Krzewuszka to roślina ogrodowa, która wspaniale wygląda również z bylinami. Z kolei posadzona jako soliter staje się centralnym punktem przestrzeni przyciągając uwagę swoimi kolorowymi kielichami.

Krzewuszki sadzonki online w Garden Park

W Polsce dostępne są różne gatunki krzewuszki, a nasz internetowy sklep ogrodniczy oferuje najpopularniejszą z nich - krzewuszkę cudowną w wielu odmianach do wyboru. Oto kilka z nich. Elegancka i krwistoczerwona krzewuszka cudowna Red Prince nada książęcych wibracji Twojemu ogrodowi, podobnie jak jej różowa wersja krzewuszka Pink Princess. Natomiast Eva Rathke to odmiana krzewuszki o purpurowo-różowych kwiatuszkach. Osiąga ok 2 m wysokości i polecana jest jako ozdobny krzew na żywopłot.

Z kolei krzewuszka Nana Variegata jest odmianą o bladoróżowych kwiatkach z żółtym środkiem. Z daleka jej pędy wydają się puchate. Dorasta do 150 cm wysokości. Odmiana Candida również osiąga taką wysokość i kwitnie na biały kolor od czerwca aż do września! Natomiast krzewuszka Bristol Ruby jest wyjątkową odmianą krzewuszki cudownej ze względu na rubinowe kwiatki, które obficie obrastają cały krzew. Osiąga 2 m wysokości i doskonale sprawdzi się w grupie z innymi odmianami jako barwna kompozycja Twojego ogrodu. Podobnie jak inne krzewuszki Bristol Ruby to również świetny krzew na żywopłot, który w okresie kwitnienia będzie robił spektakularne wrażenie.

Krzewuszka - uprawa i pielęgnacja rośliny

Krzewuszka jest nie tylko piękna, ale również łatwa w pielęgnacji, co czyni ją atrakcyjną dla ogrodników o różnym doświadczeniu. Wymaga jedynie regularnego przycinania po przekwitnięciu, aby zachować ładny kształt i pobudzić wzrost nowych pędów. Najlepiej posadzić ją w ogrodzie na żyznej, próchniczej i lekko wilgotnej glebie. Ważne jest również odpowiednie stanowisko, które powinno być słoneczne, ciepłe i osłonięte przed wiatrem. Należy pamiętać, że niektóre odmiany krzewuszki nie są wystarczająco odporne na niskie temperatury. Dlatego właściwy wybór miejsca uprawy jest bardzo ważny. Roślina nie przepada za cieniem, więc nie powinna być sadzona pod gęstymi koronami drzew. Warto zatem znaleźć dla niej odpowiednie miejsce w ogrodzie, które pozwoli, aby krzewuszka mogła rosnąć i pięknie rozkwitać. 

Odwiedzając nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park znajdziesz bogaty wybór roślin do ogrodu. Oferujemy różnorodne gatunki i odmiany krzewów ozdobnych, które ożywią każdą przestrzeń. Kupisz u nas także rośliny liściaste szybko rosnące, krzewy iglaste, wieloletnie byliny, czy rośliny zimozielone. Sadzonki roślin kupione online bezpiecznie pakujemy i dostarczamy prosto pod wskazany adres.

Krzewuszki sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-12 z 12 pozycji