Hortensja omszona

Hortensja omszona

Jeśli cenisz sobie mniej popularne gatunki roślin i lubisz hortensje, dobrym wyborem będzie hortensja omszona. Nazywana jest też hortensją kosmatą. Trudno ją pomylić z hortensją ogrodową czy bukietową, ponieważ nie przyciąga uwagi tak dużymi kwiatostanami, choć kwitnie pięknie i bardzo efektownie. Hortensje omszone dekoracyjne są nie tylko ze względu na kwiaty, ale też liście.

zobacz więcej...

Zachwycają one swoim wyglądem i oryginalnością pasjonatów ogrodnictwa.
Ciemnozielone liście hortensji omszonej pokryte są delikatnymi, gęstymi włoskami. Są one miękkie i miłe w dotyku. To właśnie z tą cechą wiążą się nazwy hortensji: omszona i kosmata. Kształt liści jest eliptyczny, a długości sięga 8 cm.

Hortensje kosmate doskonale wyglądają posadzone np. na trawniku, gdzie stanowią centralny punkt. Można je też z powodzeniem komponować z innymi roślinami. Tu sprawdzą się między innymi delikatne róże i różaneczniki, a także trawy ozdobne. Dobrym towarzystwem będą np. wysokie miskanty, subtelne rozplenice czy efektowne kostrzewy. Zarówno dekoracyjne trawy jak i różne gatunki hortensji oferuje nasz ogrodniczy sklep internetowy Garden Park. Hortensja ogrodowa sadzonki, hortensja bukietowa sadzonki, hortensja dębolistna sadzonki, hortensja piłkowana sadzonki - to tylko kilka przykładów kwitnących krzewów, które u nas znajdziesz. Każdy z nich jest starannie wyselekcjonowany. Dbamy też o to, aby wysyłane były z odpowiednim zabezpieczeniem.

Hortensja omszona sadzonki online w Garden Park

Hortensja kosmata to krzew ozdobny o luźnym pokroju. Jest dość okazały, ponieważ potrafi osiągnąć nawet 2,5 m wysokości i około 1,5 m szerokości. Choć to liściom roślina ta zawdzięcza nazwę, jej kwiaty są równie urokliwe, a cieszyć się nimi można od czerwca nawet do września przy sprzyjających warunkach pogodowych.
Wybierając sadzonki hortensji omszonej dobrze jest wiedzieć, że kwiatostany składają się z kwiatów płodnych znajdujących się blisko siebie oraz z kwiatów płonnych, które rosną na obrzeżach kwiatostanu. Te drugie są wyższe i wyraźnie różnią się kolorem. To sprawia, że hortensje omszone są niezwykle dekoracyjnymi krzewami.

Wśród tego gatunku wyjątkowo interesującą odmianą jest hortensja omszona Hot Chocolate. Pewnie zastanawiasz się jaki może mieć związek ta roślina z czekoladą? Otóż na czekoladowy kolor zmienia się dolna strona blaszki liściowej. Hortensja omszona Hot Chocolate jest dość rzadko spotykanym krzewem ozdobnym, który z pewnością przypadnie do gustu niejednemu kolekcjonerowi oryginalnych roślin ogrodowych.

Hortensja omszona uprawa i wymagania

Hortensja kosmata najlepiej będzie rosła na stanowisku półcienistym. Jeśli chcesz posadzić ją w pełnym słońcu pamiętaj o regularnym podlewaniu, aby podłoże było delikatnie wilgotne. Ten kwitnący krzew ozdobny, podobnie jak inne hortensje, preferuje gleby żyzne, próchnicze i przepuszczalne. Ważne też, aby miały lekko kwaśny odczyn.
Hortensja kosmata jest bardziej odporna na mrozy niż np. hortensja ogrodowa. Jednak w zależności od regionu Polski, w tych chłodniejszych częściach, warto okrywać roślinę na zimę.

Ogrodniczy sklep internetowy Garden Park ma też w sprzedaży inne rośliny ozdobne do ogrodu. Znajdziesz u nas zarówno piękne iglaki jak i pnącza. Możesz wybierać też spośród bylin, są wśród nich byliny wieloletnie i kwitnące. Nasze sadzonki roślin ogrodowych to gwarancja pięknego ogrodu.  

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji