Trytomy (płomień afryki)

Trytoma groniasta

Egzotyczna roślina do ogrodu o wyjątkowo oryginalnym wyglądzie. To oczywiście trytoma groniasta. Możesz spotkać ją również pod takimi nazwami jak trytoma ogrodowa, knifofia groniasta, knifofia ogrodowa, trytoma ognista, płonąca pochodnia czy płomień Afryki. Ostatnie z określeń odnosi się do kontynentu, z którego pochodzi trytoma. Poza Afryką występuje też na Madagaskarze.

zobacz więcej...

Rodzina tych roślin jest dość liczna, ponieważ reprezentuje ją około 70 gatunków.
W Polsce trytomy nie są jeszcze bardzo popularne, dlatego wybierając je możesz mieć pewność, że Twój ogród będzie wyglądał imponująco i nietypowo. Trytomy zwracają uwagę przede wszystkim za sprawą barwnych kwiatostanów, które przypominają kształtem właśnie płonącą pochodnię.

Piękno trytom podkreślają doskonale trawy ozdobne. Płomień Afryki może rosnąć także przy ich dużych skupiskach, ponieważ osiąga wysokość nawet do 1,2 m. Bylina ta komponuje się również z szałwiami ozdobnymilawendami, jak i kocimiętką. Tworzy też niepowtarzalne kompozycje z jeżówkami oraz floksami. Wszystkie z tych roślin oferuje nasz sklep ogrodniczy online.

Trytoma groniasta sadzonki online w Garden Park

Kupując sadzonki trytomy groniastej dobrze jest wiedzieć, że trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Kwitnie bowiem ona w drugim roku od posadzenia. Natomiast, żeby zakwitła ta egzotyczna roślina ogrodowa, należy zadbać, by nie przemarzła.
Istotne jest, że niezależnie od kwitnienia płomień afryki wygląda fantastycznie i jest niezwykłą dekoracją rabat. To ze względu na  długie lancowate liście. Z kolei kwiatostany trytomy są kłosowate. Tworzą je ułożone pionowo kwiaty. Mają kolory od pomarańczowych do czerwonych. Kiedy kwitną stają się jaśniejsze – mienią się żółtymi barwami. Wyglądem tych bylin w takiej okazałości cieszyć się będziesz przeważnie od czerwca do sierpnia. Wynika to z tego, że poszczególne odmiany trytom różnią się czasem kwitnienia, a także barwą kwiatów.

Trytomy groniaste mogą zdobić ogrody skalne i naturalistyczne. Zawsze zjawiskowo wyglądają posadzona w dużych grupach. Ze względu na oryginalne i wyjątkowo efektowne kwiatostany trytomy gronaste wykorzystywane są chętnie we florystyce do tworzenia bukietów.

Płomień Afryki – wymagania i uprawa

Trytomy groniaste powinny mieć zapewnione słoneczne stanowisko. To egzotyczne byliny lubiące ciepło, dlatego warto osłonić je od wiatru. Z tymi potrzebami wiąże się również potrzeba okrywania egzotycznych bylin na zimę w chłodniejszych rejonach, choć ogólnie są dość odporne na mróz. W kwestii podłoża trytoma groniasta preferuje glebę przepuszczalną. 

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park to również inne byliny egzotyczne do ogrodu. Mamy w ofercie rośliny rzadko spotykane w innych szkółkach. Oczywiście nie brakuje odmian popularnych. Kupisz u nas znane rośliny liściaste zimozielone, rośliny liściaste do ogrodu szybko rosnące czy idealne iglaki na żywopłot. Posiadamy też szeroki wybór krzewów, w tym krzewy ozdobne wieloletnie, krzewy zimozielone kwitnące oraz krzewy zimozielone liściaste.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji