Filtruj według

Cena

  • 5,00 zł - 12,00 zł

wysokość docelowa

Jagody kamczackie

Jagoda kamczacka

Jeśli szukasz jagody kamczackiej warto wiedzieć, że występuje ona też pod nazwami suchodrzew kamczacki, wiciokrzew kamczacki. To owocowy krzew do ogrodu idealny dla osób, które lubią smaczne i zdrowe owoce. A delektować się nimi można już pod koniec maja. Jeśli posadzisz też borówki amerykańskie, które kwitną później, cały sezon będzie obfitował w zdrowe smakołyki.

zobacz więcej...


Jagoda kamczacka to średniej wysokości krzew. Osiąga do 2 m i jest podobnej szerokości. Kwitnienie natomiast zaczyna w kwietniu. Wówczas roślinę obsypują drobne kwiaty w kolorze kremowo-żółtym.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w swojej ofercie sadzonki jagody kamczackiej. Kupując je pamiętaj, że jest to roślina obcopylna. To znaczy, żeby obwicie owocowała trzeba posadzić sąsiadująco kilka krzewów. Powinny być one różnych odmian, które kwitną w tym samym czasie. Warto też wiedzieć, że na pierwsze owoce trzeba poczekać 2 – 3 lata od momentu posadzenia. Natomiast pełnia owocowania zaczyna się w 5 roku. Owoce jagody kamczackiej są słodko-winne, a poziom słodkości zależy od odmiany. Niezależnie od niej nie dojrzewają one w tym samym czasie, dlatego trzeba zbierać je sukcesywnie.
Jeśli lubisz owocowe krzewy do ogrodu, możesz wybrać też borówki amerykańskie, malinyjeżyny czy coraz bardziej popularne świdośliwy.

Jagoda kamczacka sadzonki online w Garden Park

Jagoda kamczacka to roślina długowieczna i łatwa w uprawie. Jej granatowe owoce mają wydłużony, cylindryczny kształt. Dojrzewają na przełomie maja i czerwca, a późne odmiany nawet w lipcu.
Jakie jagody kamczackie posadzić w ogrodzie? Warta uwagi jest jagoda kamczacka Bakczarskaja Jubilejnaja wyhodowana w Rosji oraz jagoda Silginka. W ofercie mamy również takie odmiany jagody kamczackiej jak: Wojtek, Zojka czy L.Velikan.

Wybierając sadzonki jagody kamczackiej w Garden Park masz gwarancję najlepiej wyselekcjonowanych roślin i odpowiednio zabezpieczonej przesyłki. Sadzonki roślin owocowych dostępne w naszym sklepie gwarantują piękne krzewy i dorodne plony. 

Jagoda kamczacka wymagania i uprawa

Roślina najbardziej lubi podłoża piaszczyste i suche. Najlepiej jednak rośnie na piaszczysto-gliniastych glebach i średnio wilgotnych. Szukając stanowiska dla jagody kamczackiej wybieraj miejsca słoneczne lub półcieniste. Zastanów się też dobrze, gdzie ma rosnąć jagoda, ponieważ to krzew długowieczny. Można nim się cieszyć nawet przez 40 lat. Istotne też jest to, że jagoda kamczacka jest w pełni mrozoodporna, a to ze względu na miejsce jej pochodzenia.
Krzewy jagody kamczackiej trzeba podlewać przede wszystkim w czasie, kiedy pojawiają zawiązki owoców i po ich dojrzewaniu. Natomiast po posadzeniu, w odpowiednim czasie, można zastosować wieloskładnikowy nawóz.
Jagoda kamczacka pochodzi z Azji północno-wschodniej. Można też spotkać tę roślinę w chłodniejszych krajach Europy.

Ogrodniczy sklep internetowy Garden Park ma w sprzedaży nie tylko krzewy owocowe, ale też rośliny ozdobne do ogrodu. Znajdziesz u nas zarówno piękne iglaki jak i pnącza. Możesz wybierać też spośród bylin, są wśród nich byliny wieloletnie i kwitnące. Nasze sadzonki roślin ogrodowych, które kupisz online to gwarancja pięknego ogrodu.  

Jagoda kamczacka sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-5 z 5 pozycji