Tawułki

Tawułki

Tawułki to rośliny do ogrodu o wyjątkowych walorach dekoracyjnych. Te znane byliny są ozdobą wielu rabat, a zagościły na nich już 100 lat temu. Wtedy niemiecki hodowca R. Arends wyhodował pierwsze ogrodowe odmiany tawułek. Warto wiedzieć, że tawułki należą do rodziny skalnicowatych.

zobacz więcej...

Nie jest ona liczna, ponieważ skupia około 20 gatunków. Jednak każdy pasjonat ogrodnictwa znajdzie wśród nich te, które idealnie wkomponują się w przestrzeń i będą współgrały z innymi roślinami. Tawułki będą dobrze czuły się m.in. w towarzystwie funkiizawilców czy paproci.

Tawułki ogrodowe to byliny, które wyglądają atrakcyjnie na rabatach posadzone w dużych grupach. Doskonale prezentują się również w mniejszych skupiskach. Dodatkowo śmiało można umieszczać je w donicach. Dlatego są dobrym pomysłem na ozdobienie tarasu lub balonu. A jeśli szukasz rośliny odpowiedniej w okolice oczka wodnego, również możesz wybrać tawułki. Są one również efektowną ozdobą wnętrz występując w roli kwiatów ciętych.

Tawułka Arendsa Astary Rose sadzonki online w Garden Park

Zapewne już wiesz skąd pochodzi nazwa tej byliny. Tawułki Arendsa Astary Rose to bez wątpienia jedne z najwdzięczniejszych roślin ozdobnych. Nie chodzi tylko o ich piękno, choć śmiało mogą konkurować nawet ze szlachetnymi bylinami! Tawułki to także byliny łatwe w uprawie. Stąd też są idealnym rozwiązaniem dla początkujących ogrodników.

Tawułki mają delikatne, pierzaste liście i gęste kwiatostany. W przypadku Astary Rose kwitnące na różowo. I co istotnie, aby zachwycać kwiatostanami nie potrzebują słońca. Tawułki można sadzić z powodzeniem w miejscach nawet mocno zacienionych. Jeśli więc masz w ogrodzie lub przed domem dużo drzew tawułki będą miły idealne warunki. Oczywiście ważne jest też odpowiednie podłoże. Tawułka preferuje gleby bogate w składniki pokarmowe, próchniczne, o odczynie kwaśnym lub lekko kwaśnym. Ważne jest, aby nie było w nich wapnia, gdyż te zimozielone byliny ozdobne nie tolerują go.

Tawułka Arendsa Color Flash sadzonki najlepszej jakości

Ta zimozielona bylina ma niezwykle atrakcyjne ubarwienie i nieregularny ciekawy pokrój. Poza jasno różowym kwiatostanem zachwyca też liśćmi. Ich blaszki są pomarszczone, a brzegi karbowane. Tawułka Arendsa Color Flash kwitnie w czerwcu i lipcu. Jednak pięknie wygląda również jesienią, kiedy roślinę urozmaicają żółte i pomarańczowe plamki.
Tawułki ogrodowe nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, aby przez cały okres wegetacji podlewać je regularnie. Natomiast młode tawułki Arendsa Color Flash warto okrywać na zimę.

W naturze tawułki nie występują w Europie. Można je natomiast znaleźć w górzystych obszarach Azji i wschodniej Ameryki. Przede wszystkim porastają cieniste górskie kaniony i wysoko położone lasy.

Nasz ogrodniczy sklep internetowy to nie tylko dekoracyjne byliny ogrodowe. Kupisz u nas również modne trawy ozdobne, bajecznie wyglądające pnącza, a także wiele gatunków roślin liściastych i iglastych. Ogrodniczy sklep online Garden Park to gwarancja pięknych, trwałych i zdrowych roślin. 

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-3 z 3 pozycji