Filtruj według

Dostępność

Kategorie

Cena

  • 0,00 zł - 149,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Rośliny iglaste


Rośliny iglaste idealne do Twojego ogrodu

Rośliny iglaste są wyjątkowo chętnie wybierane zarówno do małych jak i dużych ogrodów. Idealnie sprawdzają się również w przestrzeni publicznej jako ozdoba placów, skwerów, parków. Rośliny iglaste, podobnie jak rośliny liściaste, mają wiele odmian i gatunków. Dzięki temu możesz wybrać takiego iglaka, który będzie idealnym uzupełnieniem Twojego ogrodu. Drzewa iglaste, krzewy iglaste małe i duże iglaki, rośliny iglaste na żywopłot – rośliny iglaste do ogrodu to ogromne spektrum możliwości. Jednak powodzeniem cieszą się ie tylko ze względu na walory ozdobne.

Iglaki są bowiem nie tylko piękne, ale też niewymagające. Odpowiada im panujący w naszym kraju klimat, a dodatkowo są dość odporne na szkodniki i choroby. Najczęściej jednak o wyborze iglaków decyduje fakt, że są zimozielone. To niekwestionowana zaleta. Zdolność utrzymywania koloru w okresie zimowym sprawia, że ogrodowe rośliny iglaste to prawdziwy skarb!

Rośliny iglaste do ogrodu są bardzo zróżnicowane. Mają rozmaite kształty, kolory, ulistnienie i stany wzrostu. Od bardzo niskich płożących krzewów, jak jałowiec rozesłany po cis pospolity Fastigiata sięgający nawet 2 metrów. Od rozmaitych odcieni zieleni o różnym stopniu intensywności po jałowce łuskowate Blue Star czy żywotnik zachodni Golden Tuffet, którego młode pędy i łuski mają żółto-pomarańczową barwę.

zobacz więcej...

Duży wybór roślin iglastych do ogrodu daje niekończące się możliwości aranżacji przestrzeni. Te zimozielone rośliny będą Cię cieszyły cały rok i zdobiły miejsca, w których je zasadzisz.

Internetowy sklep ogrodniczy GardenPark to nie tylko rośliny iglaste do ogrodu i liściaste. To też dobrej jakości trawy, pnącza, byliny, a także rośliny owocowe.

Rośliny iglaste do ogrodu to doskonała ozdoba

Walory dekoracyjne iglaków są nieocenione. To przede wszystkim za sprawą tego, że są zimozielone. Dlatego warto mieć je w ogrodzie. Utrzymywanie zmodyfikowanych liści w okresie zimowym pozwala stworzyć ogród prezentujący się efektownie o każdej porze roku. Wybierając rośliny iglaste do ogrodu na pewno zaskoczy Cię ich różnorodność. Nie dotyczy ona jedynie zróżnicowania między gatunkami, ale też w obrębie jednego gatunku.

Na przykład świerki przez internet kupisz w GardenPark rozmaite. Na przykład świerk pospolity Frohburg ma płaczący pokrój, a karłowaty świerk serbski „Karel” ma kształt regularnego stożka. Z kolei świerk biały Alberta Globe to drzewko karłowate o kulistym pokroju.

Ozdobne rośliny iglaste do ogrodu przydomowego kupisz w GardenPark

Bogactwo odmian roślin iglastych można podziwiać nie tylko w naturze czy ogrodach botanicznych. Iglaki online, które kupisz w GadenPark są równie ciekawe. Żywotniki, cisy czy jałowce wyglądają pięknie w otoczeniu innych roślin, ale nie tylko. Wiele ich odmian to świetne rośliny iglaste na żywopłot. Natomiast odmiany świerków, modrzewi czy karłowate cyprysiki mogą być dobrym pomysłem na osłonięcie pewnych miejsc od wiatru. Posadzone obok siebie tworzą nie tylko praktyczne, ale i urokliwe zielone szpalery. 

Rośliny iglaste do ogrodu sprawdzają się również na skalniakach i w alpinariach. Krzewy iglaste stosuje się też jako rośliny okrywowe. Niskie, zimozielone łatwo się zakorzeniają i szybko rozrastają. W efekcie tworzą zwarte i trwałe runo. 

Krzewy iglaste jako rośliny pojemnikowe

Krzewy iglaste online, które kupisz w GardenPark doskonale nadają się do uprawy pojemnikowej. Rośliny iglaste do ogrodu w skrzyniach mogą zdobić różne miejsca. Ozdobne krzewy wyjątkowo ładnie wyglądają na tarasach i werandach i dają mnóstwo możliwości aranżacji. Wiele gatunków iglaków można z powodzeniem strzyc. Dzięki temu ich kształty mogą być wyjątkowo oryginalne. To właśnie krzewy iglaste stosowane do tworzenia m.in. drzewek bonsai. 

Rośliny iglaste do ogrodu w pojemnikach są fantastyczną dekoracją przez cały rok. To ze względu na to, że są zimozielone i w zdecydowanej większości zimotrwałe. Oczywiście odporność na mrozy jest różna i w dużym stopniu zależy od pochodzenia danego iglaka. W Polsce większość gatunków pochodzi z Azji i Ameryki Północnej. Kupując rośliny iglaste do ogrodu należy też zwrócić uwagę na warunki klimatyczne panujące w danym regionie kraju. 

Karłowate krzewy iglaste do ogrodu 

Dynamika wzrostu krzewów iglastych zależy przede wszystkim od odmiany. Jednak nie tylko. Na wielkość krzewów wpływają też warunki uprawowe. Uogólniając można przyjąć, że w przypadku roślin iglastych roczne przyrosty wynoszą od 10 do 30 cm. Inaczej wygląda to w przypadku krzewów karłowatych. Wiele odmian charakteryzują bardzo małe przyrosty. Wynoszą one do kilku centymetrów rocznie. Dlatego też krzewy karłowate idealnie czują się i wyglądają w mniejszych ogrodach czy na skalniakach. Pięknie wyglądają np. sosna górka Ophir, żywotnik zachodni Golden Tuffet, czy sosna górska Sport Mops.   

Te wieloletnie rośliny iglaste do ogrodu odpowiednio dobrane do siedliska nie są trudne w uprawie i nie przysparzają kłopotów, a ich walory dekoracyjne są wyjątkowe.

Jakie rośliny iglaste do ogrodu są najlepsze?

Iglaki w ogrodzie to cenne uzupełnienie kompozycji lub ozdoba określonego miejsca. Poza modrzewiem wszystkie cieszą zielenią i innymi barwami także zimą. Dlatego możliwości dekoracyjne jakie dają są ogromne. Nasz internetowy sklep ogrodniczy oferuje różne rośliny iglaste go ogrodu. Wybierając je zwróć uwagę na ich indywidualne wymogi. Rośliny iglaste mają różne potrzeby świetlne i glebowe. Choć większość lubi miejsca nasłonecznione są też takie, które dobrze czują się w półcieniu lub cieniu, jak np. choinka kanadyjska. Rośliny iglaste wymagają również określonej pielęgnacji. Warto ją stosować, aby np.igły nie brązowiały na wiosnę.

Najlepsze i najładniejsze rośliny iglaste do ogrodu znajdziesz w naszym internetowym sklepie  ogrodniczym GardenPark. Dbamy nie tylko o jakość roślin, ale też o profesjonalną i bezpieczną wysyłkę.

Jest 60 produktów.

Pokazano 1-24 z 60 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 60 pozycji