Żywotnik zachodni "Amber Glow"

Kod Produktu: Doniczka C2 ( 2 Litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2 ( 2 Litry)597
14,00 zł

Żywotnik zachodni Amber Glow

Miniaturowa odmiana żywotnika zachodniego.

Żywotnik - opis

Żywotnik zachodni "Amber Glow" to karłowata odmiana o regularnym i kulistym pokroju. Jego złotożółte igiełki przebarwiają się na jesień na bursztynowo-złoty kolor. Doskonale prezentuje się w przydomowych ogrodach. Z powodzeniem można go również sadzić w donicach. Urośnie na każdej glebie, która jest odpowiednio wilgotna.

Żywotnik - pielęgnacja

Nie wymaga cięcia. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Żywotnik - zastosowanie

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków.

Wysokość: 60 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.