Trawy Pampasowe

Trawa pampasowa

Bardzo duża ozdobna roślina? Chcesz, aby do tego była oryginalna? Zwracała uwagę? W takim razie znakomita będzie trawa pampasowa. To wyjątkowo dekoracyjna bylina ogrodowa, której pędy kwiatostanowe dorastają nawet do 2-3 m. Trawę pampasową zdobią gęste kępy liści przewieszające się łukowato na zewnątrz. To sprawia, że ta ozdobna trawa przypomina zieloną fontannę. 

zobacz więcej...

Jeśli zastanawiasz się nad urozmaiceniem swojego ogrodu trawy ozdobne to naprawdę świetny pomysł. Ta grupa roślin w ostatnich latach podbiła serca Polaków. Trawy królują zarówno w ogrodach przydomowych jak i w zieleni publicznej. Można sadzić je na rabatach i w pojemnikach. To pozwala na tworzenie wyjątkowych aranżacji.

Jeśli zaś chcesz stworzyć bardziej złożoną kompozycję, nie ma problemu. Trawa pampasowa jest niezwykle plastyczna, dzięki czemu można łączyć ją z wieloma innymi roślinami. Komponuje się z krzewami. Dobrym towarzystwem są dla niej także byliny kwitnące. Trawy pampasowe doskonale wyglądają w kompozycjach piramidowych, które możesz stworzyć łącząc rośliny o różnym pokroju, wzroście i kolorystyce. Trawy dekoracyjne do ogrodu pięknie prezentują się również w kompozycjach monokulturowych. Z nimi w roli głównej można stworzyć nawet bajkowe, niepowtarzalne szpalery.

Trawa pampasowa sadzonki online w Garden Park

Trawa pampasowa wzbudza zachwyt przede wszystkim za sprawą puszystych wiech. Przypominają one delikatne, ale gęste miotełki do kurzu. Jeśli chcesz, aby Twój ogród ozdobiła dekoracyjna jasna roślina spodoba Ci się trawa pampasowa biała. Jej subtelne kwiatostany wyglądające jak niezwykłe pióropusze uroku Twoim aranżacjom będą dodawały późnym latem i jesienią, ale nie tylko. Trawy pampasowe atrakcyjnie wyglądają również wiosną, kiedy mienią się odcieniami oryginalnych zieleni.

Innym ciekawym wariantem jest trawa pampasowa Rosea. Jak sama nazwa wskazuje roślina jest różowa, a dokładnie taki jest jej kwiatostan. Ta różowa trawa ozdobna wygląda oszałamiająco. Pióropusze składające się z jedwabistych kłosków na sztywnych pędach w połączeniu z soczystymi, zielonymi, wąskimi liśćmi tworzą wyjątkowo malowniczy widok. 
Sadzonki traw pampasowych, które oferuje internetowy sklep ogrodniczy Garden Park to starannie wybrane rośliny najwyższej jakości. Dzięki temu możesz mieć pewność, że pięknie rozrosną się i przez lata będą zdobiły wybrane miejsca.

Trawy pampasowe uprawa i wymagania

Trawa pampasowa sadzonki – wybierając je należy pamiętać, że jest to roślina dwupienna, która najbardziej atrakcyjne kwiatostany ma na egzemplarzach żeńskich. U roślin męskich są one nieco skromniejsze. Niezależnie od tego trawy pampasowe lubią stanowiska ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatru. Wówczas będą pięknie rosły i kwitły. Dlatego dobre lokalizacje na posadzenie tych ozdobnych traw to między innymi miejsca przy ścianach budynków. Z kolei w kwestii gleby trawy dekoracyjne pampasowe preferują podłoże żyzne, próchnicze, najlepiej lekko kwaśne i obfitujące w składniki odżywcze.

Kupując sadzonki traw pampasowych warto wiedzieć, że pochodzą one z odległych, południowoamerykańskich stepów. I właśnie ze względu na swoje naturalne środowisko roślina ma określone wymagania.
Nasz ogrodniczy sklep online oferuje również inne trawy ozdobne. Znajdziesz u nas miskanty chińskie, rozplenice, turzyce, kostrzewy, a także ostnice i dekoracyjne trawy hakonechloa.  

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-2 z 2 pozycji