Filtruj według

Cena

  • 9,00 zł - 14,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

kolor kwiatu

Róże

Róże

Róże, któż ich nie lubi? To piękne i symboliczne kwiaty, które mają długą historię i szerokie zastosowanie. W Polsce znane są liczne gatunki róż do ogrodu. Najpopularniejsze z nich to róże wielkokwiatowe, krzewiaste, róże pnące, miniaturowe, okrywowe i parkowe. Każdy gatunek ma wiele swoich odmian, więc przy aranżacji ogrodu jest w czym wybierać.

zobacz więcej...

Niezależnie od tego czy mają pełnić rolę romantycznego gestu, ozdoby ogrodu czy być składnikiem kosmetyków, róże zawsze przyciągają uwagę swoim wyglądem i zapachem, stając się jednymi z najbardziej cenionych kwiatów na świecie. 

Jakie rośliny mogą towarzyszyć różom w Twoim ogrodzie? Rośliny liściaste takie jak hortensje sprawią, że ogród nabierze królewskiego charakteru. Z kolei niektóre kwitnące byliny dodadzą zwiewności i romantyzmu. W szczególności lawenda, liliowce, floksy, czy szałwia. Natomiast krzewy iglaste niskie, jak jałowiec chiński czy cis japoński, stanowią zwarte zielone tło, na którym pięknie prezentują się barwne róże. Zaś krzewy ozdobne takie jak jaśminowce, pięciorniki czy pruszniki w połączeniu z królową kwiatów uczynią ogród bajecznym.

Róże sadzonki online w Garden Park

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje starannie wyselekcjonowane sadzonki róż do ogrodu wielu odmian. Ceniona jest m.in. róża Yellow Fairy charakteryzująca się cienkimi, przewisającymi pędami. Tworzą one efektowne zasłony z żółtych kwiatów. Idealnie sprawdzają się do obsadzania skarp. Do tego dobra jest też biała odmiana róży Arctic Fire i intensywnie pomarańczowa róża Miniature Orange. Krzewy te kwitną całe lato drobnymi różyczkami o średnicy ok 3 cm.

Natomiast nowością jest miniaturowa róża Cinderella, która gęsto zakwita białymi i różowymi kwiatami. Gdy nie kwitnie, (przez swoje drobne listki) przypomina bukszpan. Chętnie wybierana jest też róża pnąca różowa, której kwiaty mają półpełny kształt i są dość drobne. Taka róża pnąca nadaje uroczy wygląd nawet najbardziej zaniedbanym gankom czy altankom. Odmiana ta kwitnie zarówno na początku, jak i na końcu lata.

Róże - uprawa i pielęgnacja krzewów

Wymagania róż różnią się w zależności od konkretnego gatunku, ale istnieją pewne ogólne wytyczne, które można zastosować do większości róż. Ogólnie rzecz biorąc, róże najlepiej rosną na dobrze oświetlonych miejscach, ale nie bezpośrednio wystawionych na pełne nasłonecznienie. Takie warunki sprzyjają intensywnemu kwitnieniu, jednocześnie zmniejszając ryzyko nadmiernego wysychania lub poparzenia kwiatów. Należy pamiętać też, iż te królewskie rośliny wymagają regularnego podlewania, zwłaszcza w okresie suchych i gorących dni. Trzeba dostarczać im dostateczną ilość wody, aby wilgotność gleby była utrzymana. Przy tym jednak istotne jest unikanie nadmiernego namaczania, które może prowadzić do gnicia korzeni.

Jeśli pragniesz stworzyć niepowtarzalny ogród, zachęcamy do zapoznania się z szeroką gamą roślin dostępnych w Garden Park. Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park to sadzonki krzewów ozdobnych, krzewy zimozielone, czy najlepsze krzewy na żywopłot. Oferujemy też bogaty wybór roślin liściastych i iglastych, wspaniałe pnącza, kwitnące byliny oraz sadzonki traw ozdobnych i roślin owocowych.

Róże sadzonki online - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-8 z 8 pozycji