Hortensja bukietowa

Hortensja bukietowa

Efektowny i łatwy w uprawie krzew ozdobny? To zdecydowanie hortensja bukietowa. Możesz dobrać taką, która dopełni Twoją ogrodową aranżację, ponieważ odmiany hortensji bukietowej są rozmaite. Pojawiają się też nieustająco nowe. Wynika to z tego, że hortensja bukietowa w ostatnich latach jest wyjątkowo popularna.

zobacz więcej...

Nie dziwi to, gdyż te krzewy ozdobne są niesamowicie piękne, a do tego nadają się na kwiaty cięte. Okazałe kwiatostany hortensji zwracają uwagę i zachwycają od lipca do września. W zależności od odmiany są stożkowate lub kuliste. Natomiast wysokość krzewu może wynosić od 80 cm do 3 m. Zdarzają się też odmiany hortensji bukietowej sięgające 4 m.

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje najciekawsze odmiany hortensji bukietowej. Sadzonka 2-letnia hortensji bukietowej, sadzonka 3-letnia hortensji bukietowej – niezależnie, którą wybierzesz będzie ona wysokiej jakości. 

Hortensja bukietowa sadzonki online w Garden Park

Ten wieloletni krzew ozdobny kwitnie na biało, różowo w różnych odcieniach i na zielono, limonkowo. Tu na uwagę zasługuje hortensja bukietowa Polar Bear. Jej kwiaty najpierw mają limonkową barwę, a później białą, aż w końcu barwią się na różowo. Krzew osiąga wysokość około 1,5 m. Jeśli limonkowa zieleń to jest to co lubisz i podobają Ci się kolorystyczne zmiany, to spodoba Ci się także hortensja bukietowa Limelight. Krzew jest znacznie wyższy od poprzedniej odmiany hortensji. Rośnie nawet do 3 m. W Garden Park dostępna jest hortensja bukietowa Limelight sadzonka 2-letnia i sadzonka 3-letnia, a także hortensja bukietowa Polar Bear sadzonka 3-letnia i 2-letnia.

Jeśli krzew ozdobny kwitnący na różowo to jest to, czego szukasz, przypadnie Ci do gustu hortensja bukietowa Pinky Winky. Ma około 2 - 2,5 m wysokości. Jej kwiaty są początkowo białe, ale szybko zmieniają barwę dolnych płatków właśnie na różowy. W tym typie jest również hortensja bukietowa Fraise Melba (dostępna m.in. hortensja bukietowa sadzonka 3-letnia i 2-letnia). Ozdobny krzew wieloletni na początku kwitnie na biało, a z czasem zmienia barwę na bordową od podstawy. Jeśli zaś marzy Ci się krzew ozdobny o intensywnej czerwieni, idealna będzie hortensja bukietowa Wim's Red - krwista czerwień (hortensja bukietowa sadzonka 2-letnia). Kwiatostan zmienia kolor od bieli przez róż do mocnej czerwieni. Te wyjątkowe kwiaty będą ozdobą aż do końca września.

Hortensje bukietowe – uprawa i wymagania krzewu

Wybierając sadzonki hortensji bukietowych trzeba wziąć pod uwagę, że jest to dość duży krzew ozdobny. W związku z tym potrzebuje przestrzeni. Dla właścicieli tych roślin i miłośników hortensji bukietowych mamy dobrą wiadomość. Cały czas pojawiają się odmiany karłowate hortensji bukietowej. Tu przykładem jest hortensja bukietowa Bobo, która dorasta do około 70 cm, czy Little Lime (hortensja bukietowa sadzonka 2-letnia) osiągająca maksymalnie 80 cm. Ta miniaturowa hortensja bukietowa to następczyni Limelight.

Co lubi hortensja bukietowa? Przede wszystkim glebę żyzną, próchniczą i umiarkowanie wilgotną. Krzew preferuje słoneczne lub półcieniste stanowisko. Dobrze znosi niskie temperatury, ale warto zabezpieczać na zimę korzenie. Z kolei w upalne lato trzeba dbać o podlewanie, gdyż hortensje bukietowe nie lubią suszy.

Nasz internetowy sklep ogrodniczy ma też w ofercie m.in. hortensje ogrodowe, hortensje omszonehortensje krzewiaste, dębolistne, czy piłkowane

Jest 40 produktów.

Pokazano 1-24 z 40 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 40 pozycji