Hortensja Bukietowa 'BOBO' PBR - Sadzonka 2 -letnia

Kod Produktu: P9
Dostępność: 15
mpnP9358
15,00 zł

Hortensja bukietowa Bobo

Odmiana coraz częściej spotykana w Polskich ogrodach. Krzew posiada kwiatostany, które do złudzenia przypominają płomienie.

Hortensja bukietowa - opis krzewu

"Bobo" to odmiana zdobywająca popularność w Europie, chociaż pierwszy raz usłyszeliśmy o niej w 2010 roku. Dorasta do około 70 cm wysokości, jak na hortensje o kompaktowym pokroju przystało. Jej cechą charakterystyczną są kwiaty, które najpierw są wybarwione na biało a po czasie różowieją. Warto dodać że pędy nie uginają się mimo ogromnych kwiatów.

Hortensja bukietowa – porady dotyczące uprawy

Jeśli chcemy zapewnić hortensji bukietowej najlepsze warunki do wzrostu, należy zapewnić jej stanowisko słoneczne lub półcieniste, aczkolwiek osłonięte od wiatru. Gleba, na której mamy zamiar wysadzić hortensje powinna być żyzna, przepuszczalna oraz wilgotna o lekko kwaśnym lub kwaśnym odczynie gleby.

Hortensja bukietowa - zastosowanie

Odmiana ta sprawdzi się sadzona przy altankach, alejach czy też w sąsiedztwie innych odmian o nieco ciemniejszej barwie kwiatów.

Więcej o hortensjach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Hydrangea paniculata Bobo

 

Wysokość: 70 cm
Rozstaw:

70 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: tak
Cięcie: silne/wiosna
wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały
kolor kwiatu
różowy
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2016-02-10

Bardzo ładna i zdrowa sadzonka

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.