Goździki

Goździk ogrodowy

Śmiało można powiedzieć, że goździki należą do jednych z najpopularniejszych roślin kwitnących. Wyglądają pięknie na rabatach i w pojemnikach. Są dekoracją przydomowych ogrodów i zieleni miejskich. Wybierane są bardzo chętnie między innymi ze względu na ich długi okres kwitnienia.

zobacz więcej...

Rodzina goździkowatych, do której należy roślina, obejmuje ponad 300 gatunków rosnących na całym świcie. W Polsce najpopularniejsze są goździk ogrodowy, wielkokwiatowy, goździk kropkowany, kosmaty, brodaty, goździk chiński, siny i goździk pierzasty. Poszczególne odmiany goździków różnią się wysokością, wyglądem kwiatów oraz czasem kwitnienia.

Goździk ogrodowy swoją ojczyznę ma na południu Europy, a dokładnie w Dalmacji u wybrzeży Adriatyku. W tych rejonach to bylina wieloletnia. Z kolei u nas goździki ogrodowe są zazwyczaj roślinami jednorocznymi lub dwuletnimi. Goździki ogrodowe cenione są nie tylko ze względu na swoje walory dekoracyjne. Urzekający jest również ich charakterystyczny zapach.   

Goździk ogrodowy sadzonki dobrej jakości w Garden Park

Goździki ogrodowe osiągają wysokość od 30 do nawet 80 cm. Ich łodygi stosunkowo gęsto pokrywają listki. Na szczytach pędów wyrastają jeden, dwa lub więcej kwiatów. Białe, czerwone i wiele odcieni różów – takimi barwami goździki ogrodowe będą zachwycały w miesiącach kwitnienia, czyli od maja do września.
Jeśli marzy Ci się oryginalna odmiana goździka wybierz goździk chiński Dancing Geisha. Jest to unikatowa bylina ogrodowa. Nazwa oddaje charakterystyczny wygląd rośliny. Jej kwiaty bowiem wyglądają jak poszarpana, zwiewna spódnica egzotycznej tancerki. Dobrej jakości sadzonki goździków chińskich Dancing Geisha znajdziesz w naszym sklepie.

Mamy też inne ciekawe odmiany goździków. Na uwagę zasługuje z pewnością goździk pierzasty Nanus Sweetnes. Jego kwiaty są różnokolorowe i pełne. Uroku roślinie dodają delikatnie postrzępione płatki nadając bylinie niepowtarzalny wygląd. Inna przepiękna odmiana to goździk kropkowany (goździk kropkowany Leuchtfunk). To wieloletnia bylina tworząca kępy obsypane delikatnymi kwiatami o barwach czerwono-różowych. Fantastycznie prezentuje się też goździk kropkowany Arctic Fire. Wygląda bardzo subtelnie za sprawą kwiatów, które są dwukolorowe. Zewnętrzna ich część jest biała, a środek w odcieniach różu. 

Goździki ogrodowe wymagania, uprawa

Goździk ogrodowy najlepiej będzie rósł na żyznej, wilgotnej glebie. Wybierając sadzonki goździka ogrodowego weź pod uwagę, że to bylina, która preferuje słońce. Poradzi sobie jednak również w lekkim i większym cieniu. Aby te ozdobne byliny ogrodowe ładnie kwitły nie można zapominać o ich regularnym podlewaniu. Jest ono ważne szczególnie w czasie upałów. Trzeba przy tym zachować umiar. Nie można podlewać goździków zbyt obficie, ponieważ mogą pojawiać choroby grzybowe takie jak np. szara pleśń.
Natomiast, kiedy zaczynają chwytać przymrozki warto jest osłonić roślinę. Przykryć ją należy w taki sposób, aby nie zniszczyć delikatnych sadzonek.

Nasz sklep ogrodniczy online Garden Park posiada w ofercie również inne unikatowe byliny ogrodowe. Mamy też w sprzedaży oczywiście mnóstwo popularnych roślin w tym różne rośliny zimozielone jak i rośliny kwitnące.

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-7 z 7 pozycji