Goździk kropkowany "Brilliant"

Kod Produktu: Doniczka p9 (9cmx9cm)
Dostępność: 0
mpnDoniczka p9 (9cmx9cm)873
4,50 zł

Goździk kropkowany BRILLIANT

Przepiękna odmiana goździka.

Goździk kropkowany - opis

Goździk kropkowany "Brilliant" to wieloletnia, niska, skalna bylina dorastająca do 20 cm. Kwitnie od czerwca do września, kolor kwiatów różowy. Bardzo szybko się rozrasta. Kolorowe kwiaty, czynią z goździków idealnych partnerów dla wielu bylin. Jest to roślina mało wymagająca, łatwa w uprawie. najlepszym stanowiskiem jest słońce lub półcień. Jest zupełnie mrozoodporna.

Goździk - pielęgnacja

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża jednak najlepiej czuje się na glebach próchnicznych i żyznych o odczynie pH 6-7.

Goździk - zastosowanie

Goździk chiński jest chętnie sadzony na rabaty. Roślinę można z powodzeniem uprawiać w pojemnikach aby udekorować balkon, altanę, taras i wnętrze. Jest to jednocześnie jeden z najbardziej cenionych gatunków roślin na kwiat cięty ze względu na swój niespotykany pokrój.

Wysokość: 30 cm
Rozstaw:

25 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

kolor kwiatu
biały
Ocena 
2018-03-08

Zdjęcie nieodda jego prawdziwego uroku

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.