Zawilce

Zawilce ogrodowe

Zawilce to rośliny, które występują w różnych częściach świata. Są bardzo różnorodne, ponieważ znanych jest około 150 gatunków. W Polsce w naturze rosną cztery gatunki zawilców. Można je spotkać w lasach i na łąkach. Oczywiście bardziej bogate w różnorodność są zawilce ogrodowe.

zobacz więcej...

To wyjątkowo piękne byliny, którymi cieszyć się można bardzo długo. Niektóre zawilce kwitną bowiem wiosną, inne latem, a są też zawilce ogrodowe kwitnące jesienią. Niezależnie od odmiany natura tych roślin jest podobna. A dużo o niej mówi nazwa naukowa – Anemone. W angielskim tłumaczy się ją jako wind flower, zaś po grecku znaczy wiatr.

Zawilce najlepiej jest sadzić na wiosnę. Wynika to z tego, że zawilec ogrodowy potrzebuje trochę czasu na ukorzenienie się. Planując nasadzenia tej byliny możesz wybrać jej miejsce np. obok funkii lub dzwonków. Nasz ogrodniczy sklep internetowy ma w ofercie dobrej jakości sadzonki zawilców jak też innych bylin ozdobnych.

Zawilce ogrodowe sadzonki online w Garden Park

Zawilce to z całą pewnością bardzo duża grupa kwitnących roślin ogrodowych. Śmiało można powiedzieć, że jej odmiany tworzą pełną paletę barw, od bieli przez błękity i róże po ciemne fiolety. Te byliny należące do rodziny jaskrowatych są wyjątkowo subtelne. Ich bardzo delikatny wygląd idzie w parze z dużą odpornością. Zależy ona oczywiście od danej odmiany.

Wyjątkowo urokliwy i jednocześnie uniwersalny jest zawilec wielosieczny Annabelle White. Ta nieduża bylina ogrodowa ma wysokość od 10 do 30 cm. Zachwyca śnieżnobiałymi płatkami, które gęsto otaczają jej żółty środek. Delikatna, smukła łodyga i małe listki idealnie się z nimi komponują tworząc piękną eteryczną roślinę. Zawilec Annabelle White oczarowywać będzie od maja do lipca. A jego białe kwiaty rozjaśnią zacienione miejsca Twojego ogrodu.

Zawilce ogrodowe kwitnące na różowo

Zawilec wielosieczny Annabelle Deep Rose, podobnie jak Annabelle White, to nieduża bylina ozdobna. Nie przekracza 30 cm. I z pewnością odmiana ta uznawana jest za jedną z najpiękniejszych odmian tej rośliny. Żeby prezentowała się zjawiskowo warto sadzić ją w dużych skupiskach.
Zastanawiasz się, gdzie posadzić zawilec wielosieczny? Odpowiednie będzie dla niego stanowisko półcieniste, np. pod koronami drzew. Bez obaw jednak może zająć również słoneczne miejsce. Wówczas nie zapominaj o regularnym podlewaniu byliny. Dla zawilca ważne jest, aby gleba była odpowiednia. Zawilec ogrodowy lubi podłoże żyzne, piaszczyste i dobrze zdrenowane.
Choć zawilec ogrodowy to odporna bylina, aby jej nie narażać dobrze jest przez pierwsze dwa lata  okrywać ją na czas mrozów.

Kupując sadzonki zawilców ogrodowych możesz obejrzeć też inne byliny kwitnące.  W Garden Park znajdziesz zarówno te popularne rośliny ogrodowe jak i gatunki rzadko dostępne. Jeśli aranżujesz ogród lub planujesz dodatkowe nasadzenia obejrzyj również efektownie wyglądające trawy ozdobne i pnącza. Bez względu na to jakie sadzonki bylin ogrodowych wybierzesz zapewniamy, że będą to piękne, trwałe i zdrowe rośliny.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-3 z 3 pozycji