Dzwonki

Dzwonki ogrodowe

Jedne z najbardziej rozpoznawalnych roślin na rabaty to na pewno dzwonki ogrodowe. Ich rodzina jest wyjątkowo liczna, skupia blisko 400 gatunków. W Polsce podziwiać możemy 19 z nich. W naturze rosną na łąkach, leśnych polanach, a także górach. Na przykład w Tatrach występuje dzwonek alpejski. Z kolei na łąkach dzwonek okrągłolistny i szerokolistny.

zobacz więcej...

Jak nietrudno się domyślić rośliny te są bardzo rozmaite. Miniaturowe lub wysokie, delikatne albo bardziej okazałe i oczywiście różnokolorowe.  

Te wieloletnie byliny ogrodowe łączą przyjemne z pożytecznym. Pierwsze odnosi się do ich niesamowicie pięknego wyglądu. Drugie zaś ma związek z tym, że dzwonki są przyjazne dla owadów. Spijają one z nich nektar, a także chętnie nocują w kwiatach lub znajdują w nich schronienie np. w czasie deszczu. Sadząc dzwonki ogrodowe na rabatach możesz mieć pewność, że zwabią pszczoły i motyle.
Dzwonki z powodzeniem możesz sadzić z innymi bylinami, jak również zaaranżować rabaty wybierając różne odmiany dzwonków ogrodowych. 

Dzwonki ogrodowe sadzonki w Garden Park

Popularne wieloletnie byliny, jakimi są dzwonki ogrodowe, to kwiaty dające mnóstwo możliwości. Mnogość odmian dzwonków pozwala wybrać te, które będą odpowiednie do Twoich aranżacji. Na przykład dzwonki niskie to świetne rośliny okrywowe. Pięknie rozrastają się między innymi na skalniakach. Z kolei dzwonki ogrodowe wysokie to doskonała propozycja na rabaty. Sadzonki dzwonków ogrodowych, które oferuje nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park są starannie wyselekcjonowane. 

Jeśli wybierasz sadzonki dzwonków dobrze jest wiedzieć, że sławę swoją zawdzięczają nie tylko urodzie. Rośliny te znane są także ze względu na walory kulinarne – dzwonek brzoskwiniolistny. Można go gotować lub dodawać do potraw w surowej postaci. Z kolei dzwonki jednostronne mają też jadalne korzenie.
Dzwonki wpływają też kojąco na skórę. To nie wszystko. Te wieloletnie byliny ogrodowe znane są również z właściwości zdrowotnych. Kąpiele w naparze z ich płatków działają uspokajająco i poprawiają krążenie.

Niskie dzwonki ogrodowe – wymagania, uprawa

Dzwonek dalmatyński Deep Blue to obficie kwitnąca, niska bylina o niebieskich kwiatach. Niskie dzwonki ogrodowe należą do tych najczęściej sadzonych. Z jednej strony są bardzo urokliwe, zaś z drugiej łatwe w uprawie. Dzwonki niskie preferują miejsca słoneczne. Natomiast podłoże powinno być przepuszczalne i nie za bardzo żyzne. Ważne jest również, żeby gleba nie była mokra, a wilgotna. W takich warunkach będzie ładnie rozrastała się też inna bylina z tego gatunku - dzwonek gargański. Jeśli zaś szukasz byliny o białych kwiatach spodoba Ci się dzwonek karpacki Alba. Osiąga maksymalnie 20 cm, a kwitnąć zaczyna w czerwcu.
Aby dzwonki pięknie kwitły i długo pączkowały warto usuwać zwiędłe kwiaty.

Oprócz wieloletnich bylin warto jest także obejrzeć też zimozielone byliny. W naszym ogrodniczym sklepie online znajdziesz również unikatowe byliny ogrodowe, które wspaniale urozmaicą przestrzeń. Mamy też w sprzedaży popularne rośliny zimozielone jak i rośliny kwitnące.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-5 z 5 pozycji