Zawciągowce

Zawciągowiec zwyczajny

Zawciągowce to bez wątpienia unikalne byliny. Podobnie jak gailardie nie są jeszcze często spotykane, ale szybko zyskują popularność. Wielu pasjonatów roślin uwielbia mało znane gatunki. Z jednej strony są wyzwaniem, zaś z drugiej potrafią być uroczą niespodzianką.

zobacz więcej...

Dlatego jeżeli lubisz nowości w ogrodnictwie zawciągowiec zwyczajny będzie idealnym wyborem. Zaskoczy Cię przede wszystkim swoim czasem kwitnienia. Zaczyna się ono w sierpniu i trwa przez całą jesień. Zawciągowiec będzie zdobił rabaty aż do późnych przymrozków. Co istotne, uroku dodają mu nie tylko kwiaty, ale i liście, które przebarwiają się na pomarańczowo i czerwono. Po przekwitnięciu zawciągowiec jest nadal atrakcyjny ze względu na pozostające na pędach czerwono-brązowe owocostany.

Jak wiadomo większość roślin kwitnie wiosną i latem. Dlatego właśnie takie rośliny pasują najbardziej do zawciągowca. Towarzystwem dla tej unikalnej byliny może być kocimiętka, goździk, czy urzekająca fioletami lawenda wąskolistna. Zawciągowiec zwyczajny będzie prezentował się też doskonale z nachyłkami i przetacznikami. Podsumowując – zawciągowiec zwyczajny świetnie sprawdza się w wielogatunkowych zestawieniach.

Zawciągowiec zwyczajny sadzonki - sklep ogrodniczy Garden Park

Kupując sadzonki zawciągowca zwyczajnego warto wiedzieć, że jest on niskim półkrzewem. Ta ozdobna bylina ogrodowa osiąga 15-20 cm. Mimo to wygląda okazale, ponieważ w sprzyjających warunkach intensywnie rozrasta się. Gwarantujemy, że ta ozdobna bylina kwitnąca latem stworzy na Twoich rabatach rozłożyste i gęste kobierce. Będą mieniły się jaskrawym niebieskim kolorem, ponieważ właśnie takie są kwiatostany zawciągowca. Ta unikalna bylina ozdobna doda kolorytu każdemu miejscu.

Kupując sadzonki zawciągowca zwyczajnego trzeba wziąć pod uwagę, że tak jak wspomnieliśmy, mając dobre warunki, mocno się rozrasta. Możliwe jest to dzięki podziemnym rozłogom. Ze względu na ten fakt i pokrój byliny, zawciągowiec zwyczajny traktowany jest często jako roślina okrywowa. Sadzony jest też w ogrodach skalnych oraz na skarpach i zboczach.  

Zawciągowiec zwyczajny uprawa i wymagania

Ta ozdobna krzewinka prezentuje się efektownie zarówno w przydomowych ogrodach jak i w zieleni miejskiej. Mając sadzonki zawciągowca zwyczajnego wybierz dla niego stanowisko ciepłe i słoneczne lub półcienste. O nadmiar słońca nie musisz się martwić, gdyż zawciągowce zwyczajne tolerują nawet duże upały. Natomiast w kwestii gleby ta pochodząca z Chin roślina najlepiej będzie czuła się na suchym, zasobnym w wapno podłożu. Z kolei nieodpowiednia dla niej jest gleba ciężka. Nie sprzyja ona rozrastaniu się byliny. Jeśli chcesz, aby zawciągowce zwyczajne rosły gęsto warto jest skracać pędy po jesiennym kwitnieniu.  

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje unikalne byliny ozdobne jak też sadzonki popularnych rośliny liściastych, iglastych. Znajdziesz u nas również ciekawe pnącza oraz uwielbiane przez miłośników ogrodnictwa rośliny owocowe. Gwarantujemy, że wszystkie sadzonki są skrupulatnie selekcjonowane. 

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-1 z 1 pozycji