Filtruj według

Dostępność

Kategorie

Cena

  • 0,00 zł - 20,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Rośliny owocoweRośliny owocowe do ogrodu 

Ogród to nie tylko miejsce idealne dla wszelkich roślin ozdobnych czarujących pięknem i roztaczających zapachy. To także przestrzeń, w której idealnie czują się rośliny owocowe. One z kolei nie tylko ładnie wyglądają, ale też dają pyszne i zdrowe owoce. Wśród roślin owocowych znajdują się bardzo różne gatunki, od małych krzewów po okazałe drzewa. Od znanych i popularnych po te rzadko spotykane. Nasz internetowy sklep ogrodniczy oferuje jedne i drugie. Rośliny owocowe dostępne są w donicach lub z gołym korzeniem. A odmiany, które u nas znajdziesz, możesz bez problemu dopasować do swoich upodobań. I co ważne, nasze rośliny owocowe są doskonałej jakości i pochodzą ze zweryfikowanych upraw.

Tworząc swój ogród możesz połączyć rośliny owocowe i inne. W GardenPark kupisz rośliny liściaste i iglaste, które są podstawą każdego ogrodu. Znajdziesz tu również bardziej wyszukane pozycje, takie jak trawy ozdobne czy unikatowe byliny. Nie brakuje też popularnych roślin ozdobnych i pnączy

Dobrej jakości rośliny owocowe online w GardenPark

Rośliny owocowe bez wątpienia urozmaicają otoczenie i są ciekawym elementem dekoracyjnym. Jednak to, czego właściciele ogrodów pragną najbardziej, to... owoce! Któż nie marzy o zerwanej z własnego krzaka aromatycznej malinie czy jeżynie. Smak i satysfakcja w takim momencie są bezcenne.

zobacz więcej...

Dobrej jakości rośliny owocowe to nie wszystko. Czy to w ogrodzie, czy na podwórku, rośliny sadownicze powinny mieć odpowiednie warunki uprawowe. Wówczas będą ozdobą przestrzeni i odpłacą urodzajnymi zbiorami. Jedną z najważniejszych kwestii jest zapewnienie nasłonecznionego stanowiska. Tylko wówczas owoce osiągną optymalną wielkość i wybarwienie. A powszechnie przecież wiadomo, że im bardziej słoneczne wiosna i lato, tym owoce smaczniejsze.

Kiedy można cieszyć się pierwszymi owocami?

Rośliny owocują w różnym czasie. Jeśli w Twoim ogrodzie będzie rosła jagoda kamczacka, jej owoców możesz skosztować już w maju, podobnie jak borówki amerykańskiej. Z kolei miesiąc później ucieszy Cię smak truskawek. Natomiast wielbiciele malin muszą poczekać do lipca, aby zajadać się własnymi zbiorami. Początek sierpnia to czas na jeżyny, które są prawdziwą bombą witaminową. We wrześniu i październiku rośliny owocowe do zbiorów to pigwowce. Warto pamiętać jednak, że owoce pigwy są zaliczane do klimakterycznych. W praktyce oznacza to, że dojrzewają one po zerwaniu. Na początku września pojawiają się owoce także na krzewach żurawiny. Do zrywania są gotowe późną jesienią.

Odmiany roślin owocowych, które proponujemy są starannie dobrane, dzięki czemu krzewy i krzaki są odporne na choroby. Co za tym idzie, pięknie prezentują się i obficie kwitną. A w efekcie dają pyszne i zdrowe owoce.

Najlepsze krzewy owocowe do ogrodu

Planując posadzenie roślin owocowych należy rozważyć dokładnie miejsce uwzględniając ich wielkość. Wysokość, którą mogą osiągnąć krzewy owocowe wynosi od kilku cm do 3 m. Do odpowiedniego wzrostu i owocowania niezbędne są słońce, woda i zabiegi pielęgnacyjne, takie jak przycinanie. Warto pamiętać także, że najlepszą porą na sadzenie większości krzewów owocowych jest jesień.

Wybierając krzewy owocowe do ogrodu pierwszym kryterium jest zazwyczaj smak owoców. Wybierzesz zapewne te, które lubisz najbardziej. Jeśli zastanawiasz się, które krzewy owocowe są łatwe w uprawie, to podpowiadamy. Ogólnie uprawa krzewów owocowych nie jest skomplikowana i czasochłonna. Oczywiście, jeśli wybierze się gatunki niewymagające. Z pewnością można do nich zaliczyć maliny, jeżyny i porzeczki. To bardzo lubiane i popularne krzewy owocowe.

Nasz internetowy sklep ogrodniczy posiada też mniej znane krzewy owocowe. Tu świetnym przykładem jest świdośliwa. Świdośliwy nie są jeszcze często spotykane. Zyskują jednak coraz większą popularność. Co ciekawe, ich owoce są zdrowsze od borówki amerykańskiej. Planując posadzenie świdośliwy trzeba zapewnić jej odpowiednią ilość miejsca. Krzew ten może osiągać nawet 4 m, a dodatkowo lubi rozrastać się na boki. Zaletą tych owocowych roślin jest ich duża odporność na choroby i szkodniki. Krzew świdośliwy owocuje pod koniec czerwca. Owoce są małe i skupione w gronach.

GardenPark to internetowy sklep ogrodniczy sprzedający trwałe i zdrowe rośliny owocowe. Sprawdzone uprawy, selekcja, a także odpowiednia uprawa i pielęgnacja to gwarancja jakości. 

Jest 53 produktów.

Pokazano 1-24 z 53 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 53 pozycji