Nachyłki

Nachyłki

Bylina ogrodowa szybko rosnąca? Jeśli takiej szukasz to nachyłki będą świetnym wyborem. Te obficie kwitnące byliny znane są najbardziej z żółtych kwiatów. Tu doskonałym przykładem jest nachyłek wielokwiatowy Presto. Jednak coraz częściej spotyka się nachyłki o kwiatach w innych kolorach, np. efektownie kwitnący nachyłek okółkowy Ruby Frost.

zobacz więcej...

 Niezależnie od odmiany nachyłki to byliny łatwe w uprawie, dlatego są świetną propozycją dla początkujących ogrodników. Sprawdzają się również, jeśli nie planujesz poświęcać dużo czasu na prace w ogrodzie. Możesz mieć pewność, że nachyłki wielokwiatowe i nachyłki okółkowe pięknie ozdobią Twój ogród przez całe lato i wczesną jesienią.

Z jakimi roślinami komponują się nachyłki? Przede wszystkim z innymi bylinami. Efektownie wyglądają zarówno na rabatach kwiatowych jak i na skalniakach. Ogrodniczy sklep online Garden Park to duży asortyment bylin. Z łatwością znajdziesz takie, które stworzą wyjątkowe kompozycje. Kupisz u nas także przez różne rośliny liściaste, rośliny iglaste i owocowe. W ofercie mamy również ciekawe pnącza i wyjątkowo malownicze trawy ozdobne.

Nachyłki wielokwiatowe – nachyłek Presto

Nachyłek wielkokwiatowy to najpopularniejszy z przedstawicieli tego gatunku. Ta krótkowieczna bylina osiąga nawet 80 cm. Z kolei jego miniaturowa odmiana Presto nie rośnie wyżej niż 30 cm. Regularny i zwarty pokrój tej rośliny sprawia, że jest ona doskonałym uzupełnieniem różnorodnych aranżacji. Szczególnie tych, które wymagają rozjaśnienia i ożywienia. Wielokwiatowy nachyłek Presto kwietnie bowiem na żółto. Obfite kwiatostany szczególnie efektownie udekorują nieduże ogrody. To odmiana nachyłka, która sprawdzi się też na tarasach i balkonach, ponieważ dobrze czuje się również w uprawie pojemnikowej. 

Wielokwiatowe nachyłki Presto sadzonki – jakich warunków potrzebują? Po pierwsze muszą mieć słoneczne stanowisko. Po drugie, choć nie są wymagające, gleba powinna być  próchniczna i żyzna o odczynie zasadowym. Istotne jest, aby podłoże nie zatrzymywało zbyt dużo wody zimą.

Nachyłki okółkowe Ruby Frost

Inna odmiana nachyłka warta uwagi to nachyłek Ruby Frost, roślina o wyjątkowo oryginalnych kwiatach. Intensywnie czerwone płatki zakończone są białymi obwódkami. Dodatkowego uroku dodaje nieregularne obrzeże. Ta ozdobna bylina może grać na rabacie główną rolę lub być ciekawym elementem stonowanej kompozycji.      

Podobnie jak wielokwiatowy nachyłek Presto, tak i okółkowy nachyłek Ruby Frost, potrzebuje słonecznego miejsca. To bylina wyjątkowo lubiąca ciepło. Dlatego też wymaga ona okrycia na zimę. Nie jest bowiem całkowicie mrozoodporna. Jeśli nachyłki okółkowe Ruby Frost są w pojemnikach zaleca się ulokowanie ich na zimę w nieogrzewanych pomieszczeniach. Planując nasadzenia weź pod uwagę, że nachyłki Ruby Frost są wyższe niż miniaturowa odmiana. Rosną od 50 do 70 cm.  

Niezależnie od tego, który nachyłek wielokwiatowy wybierzesz nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park to gwarancja jakości. U nas kpisz online trwałe i zdrowe sadzonki nachyłków. Dzięki temu będziesz cieszyć się pięknie kwitnącymi roślinami.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-3 z 3 pozycji