NACHYŁEK RUBY FROST

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 95
mpnDoniczka P91095
12,49 zł

Nachyłek PRESTO

Przepiękna odmiana nachyłka o wyjątkowo długim kwitnieniu.

Nachyłek - opis

Nachyłki to odzyskujące popularność w Polsce byliny o niecodziennym ubarwieniu.

Nachyłek Okółkowy 'Ruby FROST' to dorastająca do 60-70 cm wysokości, bardzo zwarta, gęsta bylina. Kwiaty pojawiają się w licznie od czerwca aż do przymrozków jesiennych. Nachyłki to rośliny, które są świetną propozycją dla początkujących ogrodników, którzy mają mało czasu na podlewanie, nawożenie. Kwiaty pojawiają się w dużych ilościach co sprawia, że bylina idealnie sprawdzi się do nasadzeń na rabatach i w innych kompozycjach, gdzie krwisto-czerwona barwa kwiatów doskonale rozjaśni całe zestawienie. Nachyłek  jest chętnie sadzony na rabaty. Roślinę można z powodzeniem uprawiać w pojemnikach aby udekorować balkon, altanę, taras i wnętrze.

Nachyłek - pielęgnacja

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża jednak najlepiej czuje się na glebach próchnicznych i żyznych o odczynie zasadowym.

Nachyłek - zastosowanie

Nachyłek  jest chętnie sadzony na rabaty. Roślinę można z powodzeniem uprawiać w pojemnikach aby udekorować balkon, altanę, taras i wnętrze.

Wysokość: 30 cm
Rozstaw:

60-70 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.