Hosty, Funkie

Funkia ogrodowa (hosta)

Ogromna różnorodność sprawia, że funkie ogrodowe (hosty) to byliny ozdobne kupowane bardzo często. Mnóstwo odmian tych roślin pozwala wybrać tę, która będzie pięknie komponowała się z otoczeniem. Aranżując ogród warto wziąć pod uwagę, że funkia ogrodowa prezentuje się najpiękniej w dużych skupiskach.

zobacz więcej...

Gdzie sadzić funkie? Prezentują się one wyjątkowo atrakcyjnie przy zbiornikach wodnych. W związku z czym są doskonałą dekoracją m.in. oczek wodnych. Ciekawe odmiany funki ogrodowych sadzone są chętnie na rabatach, a nawet w donicach. Dlatego też funkie to również świetna roślina dekoracyjna na taras lub balkon. Oryginalnym rozwiązaniem jest również zastąpienie tradycyjnego trawnika właśnie funkiami. 

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park oferuje również dobrej jakości sadzonki bylin różnych innych gatunków. Kupisz u nas m.in. liliowce, floksy, szałwielawendę czy kocimiętkę. W Garden Park znajdziesz też trawy ozdobnerośliny pnące do ogrodu, a także sadzonki roślin owocowych.      

Funkia ogrodowa online – odmiany dostępne w Garden Park  

Funkie ogrodowe (hosty) co roku na wiosnę wypuszczają nowe liście, które są charakterystyczne dla tej byliny. Ich wspólna cecha to wielkość. Funkie ogrodowe mają dość duże liście. Jednak ich kolory i struktura mogą być różnorodne. Matowe lub błyszczące, gładkie, pomarszczone, pofałdowane lub zdobione paskami, ciemnozielone, seledynowe czy lekko żółtawe. 

Niska funkia Sum and Substance ma liście intensywnie zielone, grube i matowe. Ta dekoracyjna bylina rozłożysta od czerwca do sierpnia jest dodatkowo ozdobiona kwiatami. Choć delikatne są dobrze widoczne, ponieważ wyrastają ponad kępkę. Inna kwitnąca funkia ogrodowa to Pacific Blue Edger. Ta niska rozłożysta bylina wygląda malowniczo, kiedy ciemnie liście podkreślają kolor kwiatów.

Natomiast funkia (hosta) Wide Brim ma liście o kremowym zabarwieniu. Z kolei funkię Stained Glass charakteryzują liście dwubarwne o sercowatym kształcie. Ich środek jest jaśniejszy, a obwódka ciemniejsza. Wygląda to bardzo efektownie. 

Funkie ogrodowe – ich wymagania i pielęgnacja

Funkie (hosty) to popularne byliny ogrodowe znane niemal na całym świecie. Hosty w naturalnym środowisku rosną na Dalekim Wschodzie: w Chinach, Japonii, Indiach, Korei. Te długowieczne byliny nie mają też problemu z dostosowaniem się do naszego klimatu. Funkie ogrodowe (hosty) są dodatkowo bardzo odporne. Doskonale radzą sobie z niskimi temperaturami, jak i z niedoborem wody. 

Funkie ogrodowe (hosta) cieszą się ogromną popularnością również dlatego, że lubią stanowiska półcieniste oraz cieniste. Dlatego są doskonałą dekoracją tych miejsc w ogrodzie, gdzie nie docierają promienie słoneczne. Jak widzisz funkie są naprawdę mało wymagające. Aby cieszyć się ich pięknem przez wiele lat warto przed posadzeniem zadbać, aby gleba była żyzna. Można dodać do niej kompost torf ogrodniczy, a także wzbogacać ją w odpowiednim czasie nawozem wieloskładnikowym.

Ogrodniczy sklep online Garden Park to gwarancja pięknych, trwałych i zdrowych roślin.

Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-13 z 13 pozycji