Funkia "Eternal Flame"

Kod Produktu: Doniczka 1 litrowa
Dostępność: 0
mpnDoniczka 1 litrowa436
12,00 zł

Funkia Eternal Flame

Funkia o przepięknych dwubarwnych liściach.

Funkia - opis

Funkia "Eternal Flame" (Hosta "Eternal Flame") to roslina o pięknych ozdobnych liściach. Są one bardzo duże w stosunku do rozmiaru rośliny, swym kształtem przypominają serce i są ostro zakończone. Liście są w środku białe, bądź kremowe, natomiast po brzegach są ciemnozielone. Kolor liści pozostaje ciągle taki sam podczas całego okresu wegetacji. W lipcu pojawiają się jasnolawendowe, dzwoneczkowate kwiaty. Wymaga gleby żyznej i wilgotnej o kwaśnym odczynie. jest rośliną wieloletnią i mrozoodporną.

Funkia - pielęgnacja

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża jednak najlepiej czuje się na glebach próchnicznych i żyznych o odczynie zasadowym.

Funkia - zastosowanie

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu

Wysokość: 40 cm
Rozstaw:

70-80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
kwaśny
stanowisko
słoneczne/półcień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
fioletowy
Ocena 
2020-11-16

Kupione w zestawie, dobrze rozkrzewione.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.