Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 4,00 zł - 20,00 zł

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

kolor kwiatu

kwitnienie

Pozostałe

Rośliny sadownicze

Połączenie czegoś ładnego i pożytecznego? Oczywiście to rośliny owocowe, które są stałym elementem wielu ogrodów. Trudno o coś zdrowszego i smaczniejszego niż owoce zrywane wprost z krzaków. Dodatkowo przygotowane z nich przetwory cieszą przez cały rok. Rośliny sadownicze warto też wykorzystać jako jeden z elementów ogrodowych aranżacji. Często bowiem prezentują się pięknie obsypane kwiatami czy owocami.

Jakie rośliny owocowe najlepiej jest posadzić w ogrodzie?

zobacz więcej...


Oczywiście te, których owoce lubisz najbardziej Ty i Twoi bliscy. Znane i powszechnie lubiane krzewy owocowe to na pewno borówki amerykańskie, jeżyny, maliny czy porzeczki. Nasz internetowy sklep ogrodniczy ma w swojej ofercie o wiele więcej propozycji. Oto rośliny sadownicze, na które warto zwrócić uwagę. 

Jagody Goji – kolcowój chiński sadzonki do kupienia przez internet

Jagody Goji uważane są za jeden z najzdrowszych owoców na świecie. Jak sama nazwa wskazuje roślina pochodzi z Azji, choć obecnie uprawiana jestz powodzeniem też na innych kontynentach. Kolcowoje chińskie to rośliny sadownicze o przewieszającym się pokroju. Są mocno rozgałęzione i osiągają wysokość do 2 m. Z kolei owoce, czyli jagody Goji mają eliptyczny kształt, czerwony kolor i mają zazwyczaj około 2 cm. Warte uwagi są też kwiaty o charakterze miododajnym. Są nieduże i dzwonkowate o fioletowej barwie. Obsypują krzew od czerwca do września. To doskonały przykład na to, że rośliny sadownicze potrafią fantastycznie urozmaicać ogrody. 

Dereń Jadalny sadzonki online w Garden Park 

Dereń Jadalny to roślina sadownicza uprawiana ze względu na owoce o kwaskowatym smaku. Wykorzystywane są m.in. do robienia nalewek. Jednak Dereń Jadalny to krzew owocowy (lub niskie drzewo), który również może stanowić atrakcyjną ozdobę ogrodu. Roślina osiąga około 3-5 m wysokości i pięknie prezentuje się zarówno wiosną jak i jesienią. W tym pierwszym okresie ozdobą są żółte, drobne kwiaty, które wyglądają bardzo malowniczo. Natomiast jesienią uroku roślinie dodają czerwone owoce. Bez wątpienia zaletą Derenia Jadalnego jest też łatwość uprawy, co pozwala sadzić go nawet początkującym ogrodnikom.

Cytryniec Chiński sadzonki w internetowym sklepie ogrodniczym

To roślina ozdobna i lecznicza jednocześnie. Jej jadalne owoce mają mnóstwo wartości prozdrowotnych. Cenione są one od wieków na Dalekim Wschodzie, gdzie są bardzo popularne. W Chinach Cytryniec nosi nazwę wu-wei-zi, co w tłumaczeniu znaczy owoc o pięciu smakach. I tak dokładnie jest, gdyż skórka owocu jest słodka, miąższ kwaśny, nasiona gorzkie, zaś napary z nasion mają smak słony. Cytryniec Chiński to wieloletnie pnącze, które osiąga wysokość nawet 10 metrów. Dlatego też są to rośliny cenione ze względu na walory dekoracyjne. 

Aronia Czarnoowocowa sadzonki do kupienia przez internet

Aronia Czarnoowocowa spotykana jest też pod nazwą Aronia Czarna. Planując jej zasadzenie trzeba pamiętać, że dorasta nawet do 3 m wysokości przy szerokości 1,5 - 2 m. Ojczyzną aronii jest Kanada, ale roślina radzi sobie doskonale także w naszym klimacie.
Ten samopylny krzew owocowy kwitnie w maju. Wygląda bardzo efektownie, ponieważ obsypany jest białymi kwiatami. Z kolei owoce aronii to czarnofioletowe jagody. Są jadalne i zawierają wiele wartościowych składników dla organizmu. To dlatego te rośliny sadownicze w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Plusem jest też to, że aronia jest łatwa w uprawie.

Internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w ofercie sadzonki roślin sadowniczych, a także inne rośliny do Twojego ogrodu. 

Rośliny sadownicze sadzonki - internetowy sklep ogrodniczy Garden Park

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-10 z 10 pozycji